Tarptautinis konkursas ,,Metų laikai Guseve 2015’’

[flagallery gid=155]

K. Donelaičio vardas žinomas ne tik mums, bet ir Kaliningrado srities gyventojams. Gusevo menų mokykloje kas dveji metai vyksta tarptautinis jaunųjų menininkų konkursas ,,Metų laikai Guseve“, skirtas Kristijonui Donelaičiui atminti.
Nuo pat pirmojo konkurso jame dalyvauja Vilkaviškio muzikos mokyklos mokiniai.
Oficialus konkurso atidarymas buvo lyg palinkėjimas jo dalyviams sėkmės: svajingas ir šviesus. Šį kartą mūsų delegaciją lydėjo Vilkaviškio savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, kurios žodžiai konkurso dalyviams buvo tarsi padrąsinimas. Vėliau buvo padėtos gėlės prie K.Donelaičio paminklo.
Dėl didelio dalyvių skaičiaus (apie 600 dalyvių) konkurso organizatoriai šiemet pakeitė jo formatą iš festivalio į konkursą. Pirmąją konkurso dieną- spalio 24 ,šeštadienį jaunieji talentai varžėsi liaudies, styginių instrumentų, dailės bei choreografijos kategorijose, o antrą dieną – spalio 25 dieną – fortepijono, menotyros kategorijose.
Jaunuosius menininkus vertino kompetentingi tarptautinės komisijos nariai iš Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos, kurių tarpe buvo mūsų mokyklos direktorius A. Pečkaitis ir pavaduotoja ugdymui D. Balčiūnienė.
Liaudies instrumentų atlikėjai pasirodė pirmąją konkurso dieną ir jiems sekėsi puikiai: Gabija Samušytė – I vieta 13-14 m. kategorijoje (mokytoja D. Venienė, akomp. K. Cibulskienė), Joris Juškauskas – II vieta 15-17m. kategorijoje ( mokytojas D. Klišys, akomp. R. Burbulienė), Ieva Povilaitytė – diplomas 15-17m. kategorijoje ( mokytoja D.Venienė, akomp. K. Cibulskienė).
Antrąją konkurso dieną vyko menotyros referatų ,,Metų laikai mene‘‘ pristatymas. Čia dalyvavo Vita Laskevičiūtė ( mokytoja E. Balčienė ), kuri laimėjo II vietą 13-16m. kategorijoje. Vita turėjo galimybę parodyti ne tik puikias muzikos istorijos žinias, gerą rusų kalbos mokėjimą, bet ir sugebėjimą laisvai, artistiškai jaustis scenoje.
Apibendrinus visus patirtus įspūdžius, supratome, kad ne tiek svarbus yra laimėtas laureato diplomas, kiek komisijos narių, bei publikos pasakyti nuoširdūs padėkos žodžiai už gražius, įsimintinus pasirodymus.
Konkursas ,,Metų laikai Guseve“ – tai patirtis, kūrybinės veiklos, gražus bendradarbiavimas. Bendraukime ir varžykimės – taip pažinsime, pamatysime, parodysime ir praturtėsime.

D. Venienė, E. Balčienė