Skulptoriaus V.Grybo keliu Vilkaviškis – Jurbarkas

[flagallery gid=156]

Tokiu neįprastu maršrutu Vilkaviškio muzikos mokyklos mokinės ir Vilkaviškio savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programos ,,Liaudies instrumentų meninė raiška“ dalyviai keliavo visą lapkričio 14 dieną.
Pirmasis sustojimas – Kudirkos Naumiestis. Centrinėje aikštėje stovi čia paskutinius metus praleidusio ir mieto kapinėse palaidoto lietuvių tautinio atgimimo šauklio Vinco Kudirkos paminklas ( skulptorius V.Grybas, 1934m.). Visų sugiedotas himnas nuteikė optimistiškai.
Antras sustojimas – Sintautai. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje V.Grybo altorius – šv. Petro ir šv.Povilos skulptūros.
Trečias sustojimas – ant Nemuno kranto, Sudarge, stūkso 5 piliakalnių kompleksas. Visi piliakalniai turi savo vardą: Balnakalnis, Žydkapiai, Bevardis, Pilaitė ir Vorpilis. Jie datuojami I-II tūkst. pradžia. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių istorine, archeologine ir kultūrine prasme. Gaila, kad išgąsdino lietus. Vaizdelis sužavėjo ir pakerėjo . Būtinai tenai dar sugrįšime. Patariame ir jums, ypač tada , kai medžiai be lapų – ankstų pavasarį, vėlų rudenį ar tik pasnigus – puikus šeimos savaitgalio praleidimas.
Ketvirtas sustojimas – Jurbarkas. Miesto centre stovi Vytauto Didžiojo paminklas, kurį sukūrė V.Grybas. Aplankėme miesto parką, pasidžiaugėme puikiai sutvarkyta aplinka ir koncertų vieta (norėtume tokios ir pas save), pabuvojome krašto muziejuje.
Penktas sustojimas – V.Grybo muziejus. Šilta ir jauki aplinka – daugelis skulptūrų vienoje vietoje.
Paskutinis akcentas – kanklininkių koncertas ,,Kanklės mano rankose“. Muziejaus vedėjos, V.Grybo anūkės, R. Grybaitės žodžiai nuteikė šiltam ir jaukiam vakarui. Pilna salė žiūrovų spinduliavo tik geras emocijas, o kanklininkės – A.Mičiulė(Jurbarkas), V.Žalienė(Vilkaviškis), Klaipėdos J.Kačinko MM kanklininkų ansamblis, vad. J.Kaubrienės, Jurbarko A.Sodeikos Meno mokyklos kanklininkės, vad. R.Balčiūnienės ir Vilkaviškio MM kanklių ansamblis ,,Sadutė“, vad. D.Venienės, – užbūrė žiūrovus garsų ir širdies melodijomis. Pabaigoje visos koncerto dalyvės ir žiūrovai atliko Vydūno sukurtą kūrinį ,,Kanklės mano rankose“.
O ką jau kalbėti apie krosnyje keptą kugelį su paukštiena ir naminius pyragus su arbata – kelionės nuovargio kaip nebūta.
Smagu sugrįžti namo, kai žinai, kad ateityje dar laukia naujos kelionės, nepažinti žmonės ir nepatirti jausmai. Gal nori ir tu? Užsirašyk į projektą nuo sausio 1-osios. Visada laukiam ištroškusių pažinti, išmokti kažką nauja.

Daiva Venienė