VII respublikinis jaunųjų pianistų techninės pjesės konkursas „Allegro“

[flagallery gid=172]

Balandžio 15 dieną Lazdijų meno mokykloje vyko VII respublikinis techninės pjesės konkursas “Allegro“. Tai vienas iš patraukliausių konkursų, kuriuose dalyvauja mūsų mokyklos pianistai.
Šį kartą išvyko grupelė pianistų, turinčių labai įvairią pianistinę- konkursinę patirtį. Tai 8 klasės mokinė Ieva Šataitytė ( mokyt. L. Paškauskienė), 4 klasės mokinė Aista Merčaitytė (mokyt.
L. Kazakevičienė), trečiokė Gustė Grinevičiūtė (mokyt. L. Paškauskienė), konkursų „maratoną“ bėganti trečiokė Viktorija Klimaitė (mokyt. L. Rekevičienė) ir pirmą kartą konkurse dalyvaujantis pirmokas Simas Šukaitis (mokyt. K. Beržanskienė).
Konkurso pradžioje nuskambėję F. Listo ir S. Rachmaninovo kūriniai (atl. J. Gruodžio konservatorijos studentas M. Kaženauskas) atlikėjus nuteikė solidžiam išbandymui: kūrinį pagroti greitai, tiksliai, švariai ir, aišku svarbiausia, muzikaliai. Klausytojai pasiruošė išgirsti efektingą muziką, labai atitinkančią dabartinį jaunąjį žmogų: „čia, dabar ir greitai“.
Visų dalyvių, atvykusių iš Kalvarijos, Marijampolės, Alytaus, Druskininkų, Kauno, Širvintų, Ukmergės, Veisiejų muzikos ir meno mokyklų tikrai buvo įdomu, o saviškių dar ir smagu klausyti.
Kol žiuri komisija darė savo sprendimus konkursantams buvo pasiūlyta edukacinė programa Lazdijų jaunimo centre, o mokytojai dalyvavo seminare „Fortepijoninės technikos vystymas įvairiais mokymo etapais“.
Po skanių vaišių namo vežėmės Diplomantes Gustę Grinevičiūtę, Ievą Šataitytę, Aistą Merčaitytę,
III vietos laimėtoją Viktoriją Klimaitę ir I vietą iškovojusį Simą Šukaitį.
Džiaugiamės Jumis ir sveikiname!

K. Beržanskienė