„Už gyvybę”

Lietuvos Respublikos Seimo parodų galerijoje nuolat vyksta įvairiausios parodos. Lapkričio 9-ąją Lietuvos aosciacija „Gyvastis”, jungianti žmones, kurių gyvybę gali išgelbėti organo transplantacija arba kuriems tokia operacija jau atlikta, surengė fotografijų parodą „Už gyvybę”. Ja norima padėkoti medikams, donorų šeimoms ir visiems, pritariantiems organų donorystei.

   Parodos globėja Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, pradėdama renginį kalbėjo, kad organų donorystės ir transplantacijų tema jai asmeniškai labai jautri. Dirbdama gydytoja reanimatologe Seimo Pirmininkė yra susidūrusi su tuo metu dar nelabai įprastu gydymo būdu – organų transplantacija. „Tačiau gyvenimas nestovi vietoje ir per šiuos metus aš matau, kiek daug Lietuvoje yra išgelbėtų žmonių, kurie gyvena visavertį gyvenimą”, – sakė Irena Degutienė. Renginyje kalbėję Seimo nariai, kunigas R. Doveika, menininkė N. Marčėnaitė sakė, kad donorystė – „tai savęs dovanojimo aktas, savo gyvasties pratęsimas kitame.”

   Parodos pristatymo  metu žmonės, gyvenantys persodintų inkstų, širdžių, kepenų dėka pristatė rūbų dizainerės Gabrielės Januškevičiūtės marškinėlius iš kolekcijos DONO. Jie dėkojo donorų šeimoms už galimybę gyventi, mylėti, auginti vaikus.

  Šiame prasmingame renginyje dainavo mūsų mokyklos solistė Eimantė, grojo kanklių ansamblis ir vadovė  Raimonda Kurauskienė. Mokytoja ir vedė pristatymą parodos, kuri pažadina širdyje gerumą, įkvepia su džiaugsmu ir dėkingumu išgyventi kiekvieną mums skirtą akimirką, skatina jautriau pamatyti, išgirsti ir suprasti kiekvieną šalia esantį… su meile „Už gyvybę”.