TROFEO MUSICALE

[flagallery gid=175]

„…Smagu, kad pas mus atvyks 190 dalyvių iš visos Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos…Tikiu, kad šis konkursas ne vienam atvers duris į didžiąją sceną, padovanos šiltų bendravimo akimirkų.“(Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas)
„…nekyla abejonių, kad naujasis konkursas „Trofeo musicale“ bus ypatingas ne tik atlikėjų gausa, jų meistriškumu, bet ir aukštu meniniu, bei organizaciniu lygiu.“(Prienų r. savivaldybės administracijos Švietimo sk. vedėjas R. Zailskas)
Šie žodžiai yra pasakyti apie birželio 6 os dienos konkursą, kuriame dalyvavo ir du mūsų mokyklos pianistai. Tai mokytojos L. Kazakevičienės mokinė AINĖ DE DONATO (A2) ir mokytojos K. Beržanskienės mokinys PAULIUS RIPKEVIČIUS (A4).
Konkurso dalyviai, grojantys fortepijonu , pučiamaisiais instrumentais, gitara, fortepijoniniai ir instrumentiniai ansambliai turėjo atlikti 2-3 laisvai pasirinktus įvairių muzikinių stilių ir nuotaikų kūrinius. Tokios palankios sąlygos leido pasirinkti patį smagiausią ir tinkamiausią atlikėjams repertuarą. Ainė grojo ryte, Paulius – vakare, bet abu grįžo ne tuščiomis. Ainė De Donato pelnė III vietą, o Paulius – II. Komisija– prof. R. Zubovas (Lietuva, žiuri pirmininkas),
S. Comin (Italija), Y. Blinov (Baltarusija), S. Mikušauskienė, J. Žemaitytė, R. Juknevičienė (Lietuva) – solidi, bet nuoširdžiai bendraujanti. Ainės mamos itališkai užkalbinta komisijos narė
S. Comin pasidžiaugė mergaitės temperamentu, o R. Zubovas pagyrė Pauliaus vidinį „užtaisiuko stiprumą“. Aišku, mokytojos išgirdo ir patarimų, tačiau juos pasiliksime pamokoms.
Sveikinu dar kartą abu jaunuosius pianistus !

K. Beržanskienė