Teorinis – praktinis seminaras „Kūrybiškumo ugdymas: tarp galimybės ir perspektyvos“ Vilkaviškio muzikos mokykloje

Katinas plakatui

Mokykla, tapdama besimokančia organizacija, turi padėti savo nariams išmokti mokytis, mokytis kolektyviai ir keistis įgyta patirtimi.
Kadangi Vilkaviškio muzikos mokykloje dirba daug kūrybingų mokytojų, galinčių pasidalinti patirtimi, pavaduotojos ugdymui D. Balčiūnienės iniciatyva buvo nutarta organizuoti tarptautinį teorinės-praktinės raiškos seminarą „Kūrybiškumo ugdymas: tarp galimybės ir perspektyvos“, į kurį susirinko muzikos mokytojai iš įvairių Lietuvos rajonų ir net Kaliningrado srities. Jie išklausė KU Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėjos profesorės Rūtos Girdzijauskienės pranešimą apie kūrybiškumo ugdymą, galėjo stebėti muzikos mokyklos mokytojų vedamas pamokas (Ž. Alkevičienė ir E. Balčienė „Mokymąsi aktyvinantys metodai – kūrybiškos užduotys solfedžio pamokose“, L. Vaitkuvienė „Muzikos kūrinių charakterio suvokimas ir kūrybinės vaizduotės ugdymas fortepijono pamokoje“, R. Kurauskienė „Muzikinio ugdymo metodų įvairovė meninės raiškos pamokose“). Atvirą pamoką „Kūno parengtumas muzikavimui instrumentu“ pravedė ir Gusevo meno mokyklos mokytoja J. N. Gustejeva. Taigi seminaro dalyviai tikrai turėjo ką stebėti bei kur pasisemti patirties.
Po pamokų aptarimo seminaro dalyviai persikėlė į Vilkaviškio kultūros centrą. Čia jie bei visi norintieji galėjo pasimėgauti Vilkaviškio muzikos mokyklos, Alvito bei Virbalio pagrindinių mokyklų bendrai parengtu miuziklu „Spalvos gyvai“. Mokytojų D. Balčiūnienės, V. Gurskienės, R. Arlauskienės, V. Jakubauskės, Ž. Galinytės ir A. Gurinskienės kūrybiškumo dėka žiūrovai išvydo puikų reginį, lydimą VMM instrumentinės grupės (V. Kyburys, A. Lekešys, K. Cibulskienė, M. Garmutė, R. Skaržinskas, I. Kyburys, vadovas A. Pečkaitis) atliekamos muzikos. Vidmanto Kyburio parašytos aranžuotės patiko ne tik žiūrovams, bet ir miuziklą stebėjusiai autorei Ingai Šeduikienei. Ji negailėjo gražių žodžių visiems – tiek stačiusiems miuziklą, tiek jį atlikusiems. Reginiui šiltumo suteikė ir scenoje pasirodžiusios mamos, ir vaizdo operatoriaus R. Maslausko nufilmuoti vaizdo įrašai su mažaisiais atlikėjais, ir ausį glostantys garso operatoriaus G. Turonio garsai. Žiūrovams miuziklas labai patiko: jie negailėjo plojimų, vakare internetinėje erdvėje pasirodė ištraukos su gražiais atsiliepimais. Tai, kad daugybė žmonių pajautė muziką, kad galėjo prisiliesti prie jos, pakilti virš kasdienybės, išgyventi teigiamas emocijas, pirmiausia reikia dėkoti mokytojoms, kurios šią idėją įgyvendino padedamos kolegų, vaikų, jų tėvelių bei, žinoma, VMM pavaduotojos ugdymui D. Balčiūnienės. Norėtųsi tikėti, kad matytas miuziklas ne vieną vaiką paskatino mokytis muzikos mokykloje ar bent jau uždegė norą dalyvauti panašiame renginyje, kad seminare dalyvavusius mokytojus padrąsino imtis panašios veiklos.
Visi miuziklo dalyviai buvo pavaišinti rėmėjo UAB Art Glacio ledais.

Alvito pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vida Kaukaitė

[flagallery gid=177]