Sėkmė Italijoje tebelydi

[flagallery gid=250]

Yra du mokymosi būdai: pirmasis – ramus, pagal priimtą programą, patogus; kitas – intensyvus, koncentruotas, turintis konkretų aukštai iškeltą tikslą.
Paulius Ripkevičius (6 kl.), Augustė Balčiūtė (4 kl.), Agnė Žitkauskaitė (7 kl.) jau ne pirmus metus ruošdamiesi įvairiems konkursams, mokosi intensyviuoju metodu. Birželio mėnesį jų laukė išbandymai smagiame konkurse „Rimini Fest 2018“ Italijoje. Džiugu, kad šiais metais į Riminį pasiryžo vykti ir kiti pianistai: Simas Šukaitis (3 kl.), Viktorija Klimaitė (5 kl.), Evenika Mekšraitytė (išplėst. pr).
Pirmą kartą vykstantiems teko prisitaikyti prie netrumpos kelionės ypatumų, „grojimo“ mintyse, ant stalo, bet tai padaryti jiems padėjo „patyrę“ draugai ir mokytojos . Saugesnė kelionė buvo dar ir todėl, kad kartu važiavo visų atlikėjų mamos ir vienas labai patikimas tėtis.
Konkursas vyko toje pačioje Riminio dramos teatro salėje. Repeticijoms buvo skirta tiek pat mažai
(po 3 min.) laiko. Dalyviai taip pat buvo iš įvairių šalių: Bulgarijos, Kroatijos, Rusijos, Ukrainos, Jakutijos ir Lietuvos ( Kauno, Klaipėdos, Druskininkų, Elektrėnų, Radviliškio, Marijampolės, Vilkaviškio miestų). Komisijos nariai atvyko iš Danijos, Italijos (2), Lietuvos. O smagiausia, kad mūsų jauniesiems pianistams pavyko suvaldyti neišvengiamą jaudulį, susikaupti ir, atsisėdus prie fortepijono scenoje, stebinti komisiją ir džiuginti klausytojų ausis ir širdis. Sėkmė mums šypsojosi. Savo amžiaus kategorijose A. Žitkauskaitė (mokyt. K. Cibulskienė), E. Mekšraitytė (mokyt. R. Burbulienė) pelnė trečiąsias vietas, V. Klimaitė (mokyt. L. Rekevičienė) pelnė antrąją vietą, A. Balčiūtė, P. Ripkevičius (mokyt. K. Beržanskienė) pelnė pirmąsias vietas, o jauniausiam mūsų delegacijos dalyviui S. Šukaičiui (mokyt. K. Beržanskienė) įteiktas Grand Prix. Negana to, pagroti konkurso baigiamajame Gala koncerte buvo pakviesti abu mūsų vyrai: Simas Šukaitis ir Paulius Ripkevičius ( vieninteliai iš visų konkurse dalyvavusių pianistų). Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad svajonės pildosi, reikia tik labai norėti ir siekti.
Ir pagaliau atostogos. Jūra, smėlis, saulė, „Mirabilandijos“ pramogos, Rimini miestas, San Marinas, Florencija, draugai, itališkos šypsenos ir emocijos, ledai ir dar daug kas įsiminė visam laikui. Grįžtant klausimų ir atsakymų konkursas parodė, kad niekas nepraslydo nei pro akis, nei pro ausis…Džiaugiamės praplatėjusiu akiračiu, mokėjimu dirbti ir pelnytais pasiekimais.

Už paramą ir suteiktą galimybę Simui Šukaičiui ir Viktorijai Klimaitei dalyvauti konkurse „Rimini Fest 2018“ nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubui.
Už paramą ir suteiktą galimybę Pauliui Ripkevičiui dalyvauti konkurse nuoširdžiai dėkojame UAB „Vilkasta“

K. Beržanskienė