Projektas „Pažinkime muzikos instrumentus“

„Kaip jūs galvojate, kas yra muzika? Ar žmogaus balsas yra muzikos instrumentas? Ar smuikas yra lietuvių liaudies instrumentas?”, – šiuos ir kitus klausimus, vykdydami projektą „Pažinkime muzikos instrumentus”, rajono mokyklose ir darželiuose uždavinėjome trejus metus. Šį rudenį mūsų koncertinės grupės aplankė Klampučių, Gižų ir Keturvalakių pagrindines mokyklas. Pasakojome muzikos instrumentų atsiradimo istorijas, grojome jais, paaiškindami kaip išgaunamas vienas ar kitas garsas, dovanojome mūsų sudarytus kryžiažodžius.
Kartais girdime sakant, kad šių laikų vaikams niekas neįdomu, kad jie nieko nenori, bet mūsų projekto sėkmė įrodo priešingai – vaikai pasiilgę tikros, gyvos muzikos. Kartais nereikia jokių šou, užtenka paprasto bendravimo, bendraamžio nuoširdžiai atliekamo muzikos kūrinio, ir salėje įsivyrauja mirtina tyla.
Norime padėkoti visiems grojusiems mokinukams bei juos parengusiems kolegoms, o ypač mokytojams Daivai Venienei, Liucijai Bindokienei, Ričardui Makūnui, kurie dalyvavo visuose projekto koncertuose bei projekto koordinatorei ir „sielai”  Raimondai Kurauskienei. Džiaugsmas, kaip laimė, padidėja tik tuomet, kai tuo, ką moki ir jauti, sugebi dalintis su kitais.