Mozarto smuikas Lietuvoje

[flagallery gid=193]

Gerbiami Vilkaviškio muzikos mokyklos vadovai ir mokytojai,

Šiame laiške rasite keletą mano nuotraukų iš Tarptautinio projekto „Mozarto smuikas Lietuvoje” baigiamojo koncerto, įvykusio 2016 10 19d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiojoje salėje. Apie jo eigą tikriausia jums jau papasakojo mokytojas A. Lekešys, su būriu jūsų mokyklos moksleivių apsilankęs tame iškilmingame vakare. Buvo tikrai nuostabu pasitikti gausią jūsų mokyklos delegaciją LMTA rūmuose. Tai, kad Vilkaviškio muzikos mokykla atsiliepė į Lietuvos ir Austrijos draugijos ir Švietimo ministerijos kvietimą apsilankyti Vilniuje klausytis originalaus Mozarto smuko ir jo muzikos, rodo jūsų mokyklos ugdymo tradicijų jautrumą ir pažangias tendencijas. Šiose mano nuotraukose jūs matysite su kokiu įdomumu jūsų vaikai apžūrinėja Mozarto smuiką, kurį pristato Zalcburgo tarptautinio fondo Mozarteum muziejų ir archyvų skyriaus vedėja muzikologijos daktarė Gabriele Ramsauer, taip pat vakaro solistė muzikologijos daktarė ir smuikininkė Anja Morgenstern. Tai tikrai istorinis momentas, prisiminimas visam gyvenimui. Ir jūsų mokykla tai suteikė savo mokiniams.
Lietuvos ir Austrijos draugijos vardu dėkoju Vilkaviškio muzikos mokyklai už dalyvavimą projekte „Mozarto smuikas Lietuvoje” ir mokytojui A. Lekešiui už jo iniciatyvumą, gražią mokinių globą mūsų renginyje ir kelionėje į Vilnių.
Kaip tik šiandien, penktadienį, gruodžio 23d. LTV kultūros kanalas planuoja pirmą kartą parodyti mūsų čia minimą baigiamąjį koncertą visai Lietuvai.

Su geriausiais linkėjimais šv. Kalėdų proga, Petras Kunca, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos ir Austrijos draugijos prezidentas