Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės

[flagallery gid=132]

Saulėtas, šiltas pavasaris Lietuvai dovanojo šventę – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Dauguma Lietuvos miestų ir miestelių, atokiausių kaimelių išradingai minėjo šią datą – kas pynė trispalves apyrankes, jomis dabindami Gediminaičių stulpų konstrukcijas, kas piešė gražiausius piešinius ar dovanojo praeiviams trispalves vėliavėles. Alvitiečiai kovo 10-osios popietę šia proga sulaukė ypatingos dovanos – Vilkaviškio muzikos mokyklos moksleivių (vadovės Raimonda Kurauskienė ir Liucija Bindokienė) bei Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus ugdytinių (muzikos vadovė Liucija Bindokienė) kvietimo keliauti į muzikos garsų prisipildžiusį pasaulį…

Ir ko gi tame pasaulyje nebuvo – skambiausių posmų, melodingų kanklių skambesio (atlikėjai -kanklininkių ansamblis), virtuoziškos akordeonų trio ( Beno Karpavičiaus, Justo Paškausko, Jokūbo Setkausko) muzikos…. Ar gali kas būti labiau jaudinančio ir tautiškesnio nei mamos dukrai perduota meilė muzikai, lietuviškai dainai – Eimantės Kurauskaitės ir Raimondos Kurauskienės atliekama lietuvių liaudies daina ar mažosios alvitietės Mildutės Kalavinskaitės kanklėmis išdidžiai sugrota muzika? Ką jau kalbėti apie mažųjų Alvito ugdytinių dovanojamas dovanas Lietuvai – trispalvėmis vėliavėlėmis mojuojant atliekamas dainas, šokius, mažais vaikiškais balseliais tariant svarbiausius to vakaro žodžius – Lietuva, kartu su kitais koncerto atlikėjais išdidžiai giedant Lietuvos Respublikos himną. Žvelgi į šiuos vaikus ir supranti, Lietuva gyvuos tol, kol mes, suaugusieji, jau patiems mažiausiems vaikeliams perduosime mums mūsų senolių perduotas tradicijas – meilę lietuviškam žodžiui, dainai, meilę savo tėvams, tėvynei, Lietuvai. Ir visai nesvarbu, kaip tu ją rodai – skirdama eiles, skambias dainas ar tiesiog švelniai nusišypsodamas.
Dėkojame Vilkaviškio muzikos mokyklos moksleiviams, Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniams, pedagogams už nuostabią muzikos popietę, nuoširdžias šypsenas.

Vilkaviškio kultūros centro
Alvito padalinio vadovė kultūrinei veiklai
Asta Jurevičienė