Koncertas „Tegyvuoja akordeonas”

…Ak-ak-ak- akordeonas… Nuo XIX amžiaus pabaigos, kai jis buvo užpatentuotas Austrijos sostinėje Vienoje, tepraėjo 183 metai. Palyginus su daugeliu mums žinomų muzikos instrumentų, kurių amžius siekia tūkstantmečius, akordeonas išgyvena tik ankstyvą vaikystę. Bet žmonės jį labai greitai pamilo ir pamėgo.
Gegužės 6-ąją muzikos pasaulis švenčia pasaulinę akordeono dieną, tad šia proga mokyklos akordeonų orkestras (vad. L. Bindokienė) ir pakvietė visus vilkaviškiečius į erdvės, garso ir spalvos dialogą. Vilkaviškio kultūros centro mažojoje salėje skambėjo įvairiausio stiliaus muzika – valsas, maršas, šeikas, džiazas, drauge su mokyklos merginų choru (vad. D.Balčiūnienė) buvo supinta lietuviškų dainų pynė, su lumzdelininku K. Kolpakovu (mokyt. S. Gavelis) „sušoktas“ džiaugsmo šokis, su mokyklos kapela (vad. A. Lekešys) pasivaržyta dėl polkų skambumo. Nugalėjo draugystė, kurią apvainikavo bendra orkestro ir kapelos pasiutpolkė. Keletą melodijų žiūrovams padovanojo ir   kolektyvo „Gama“ muzikantai – mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis (akordeonas),  mokytoja Kristina Cibulskienė (fortepijonas), mokytojas Vidmantas Kyburys (bosinė gitara) ir Gintas Gudaitis (mušamieji).
Akordeonų orkestro vadovė Liucija Bindokienė, paklausta kokių savybių reikia mokytojui, kad toks didelis kolektyvas būtų tvirtas kaip kumštis, atsakė, kad svarbiausia – meilė… meilė savo darbui, savo muzikos instrumentui ir mokiniams, visiems kartu ir kiekvienam atskirai. Renginio vedėjos R. Kurauskienė ir E. Kurauskaitė pasidžiaugė, kad mūsų jaunimas ne vien tik duona sotus, kad savo minčių ir svajonių, kurioms ankšta ant žemės ir sapnuose, pripylė visiems susirinkusiems pilnas rieškutes.
Bet… mokslo metai dar tęsiasi, gegužės pabaigoje orkestras dalyvaus tarptautiniame akordeono muzikos festivalyje „Muzikos skrynelė“ Veisiejuose, o vasarą vyks į Lietuvos moksleivių dainų šventę. Kad ten patektų, akordeonininkams reikėjo išmokti nemažai kūrinių, buvo paaukotas ne vienas ir ne du šeštadieniai, bet… komisija nusprendė, kad šis kolektyvas ne tik vertas patekti į dainų šventę, bet ir suteikė jam pačią aukščiausią – 1-ąją  meninio pasirengimo kategoriją.