Kanklininkių ruduo

[flagallery gid=157]

Ruduo dažnai yra piešiamas kaip niūrus, ilgesingas metų laikas. Tačiau mokyklos kanklininkėms šis ruduo buvo ypatingai gražus ne tik šiltais orais, šviesiu dangumi, žemės spalvomis, bet ir prasmingais renginiais.
Žmonės suranda įvairių veiklų savęs realizavimui: vieni audžia, piešia, šoka, dainuoja, velia, kiti aštriųjų žirklučių ar peiliukų pagalba sukuria nepaprastus paveikslus. Tam reikalinga kantrybė ir meninio vaizdo matymas. Nuostabūs ir trapūs karpiniai, sukurti popieriaus grupės ,,Sėjinis“, Vilkaviškio kultūros centre susipynė su taip pat smulkiomis, grakščiomis ir širdį glostančiomis Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblio ,,Sadutė“ (vad. D.Venienė) atliekamomis melodijomis karpytojų kūrybos parodos atidaryme. Belieka tik pasimokinti kruopštumo iš šių darbelių autorių.
Vilkaviškio poetė ir vertėja Vilija Žalienė išvertė Nikolajaus Rericho poezijos knygą ,,Morijos gėlės“. Pavasarį pristatėme knygą vilkaviškiečiams Paežerių dvare. Šiemet spalio 14 dieną Vilniaus gyventojams tautinių bendrijų namuose Rericho poezija skambėjo septyniomis kalbomis: lietuvių, latvių, rusų, lenkų, kroatų, anglų ir vokiečių. Intarpuose skambėjo Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblio ,,Sadutė“ atliekamų kūrinių melodijos. Gruodžio 18 dieną šią programą išgirs Birštono gyventojai ir svečiai.
Informatyvią ir smagią kelionę patyrė ,,Sadutės“ narės ir Vilkaviškio savivaldybės projekto ,,Liaudies instrumentų raiška“ dalyviai keliaudami skulptoriaus V.Grybo keliu, kurį vainikavo koncertas ,,Kanklės mano rankose“ Jurbarke (aprašytas ankščiau.)
„1948 metų gegužės 22 dieną pradėjome su begaliniu skausmu širdyje ir nesibaigiančiomis ašaromis. Ešelonas prigrūstas žmonių pajudėjo… Minutė po minutės, valanda po valandos mes tolome nuo tėviškės, gimtinės, Lietuvos… Mūsų laukė sunki kelionė į nežinią. Nuo šios akimirkos mes tapome tremtiniais, nuteistais be kaltės, pasiųstais į Sibiro platybes.“ Daugelis Lietuvos žmonių patyrė tremtinio dalią. Tai buvo sunkus laikotarpis.
Lapkričio 28 popietę į muzikos mokyklos salę rinkosi žmonės, pažįstantys Angelę Skaisgirienę: giminės, bendraklasiai, bendradarbiai. Čia jų laukė staigmena: knygelę ,,Be teismo nuteisti“ pristatė vaikai Daiva ir Rolandas, marti Lina ir anūkai Arnoldas, Rūta, Paulius ir Eimantė. Jie grojo, skaitė knygelės ištraukas. Ne vieno akyse blizgėjo ašara: užuojauta, o gal džiaugsmas, kad aš ten nebuvau…Buvimas kartu, prisiminimai suartina. Nepamirškime to daryti, kol esame gyvi, klauskime, išgirskime ir perduokime kitiems.

Kanklių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Raimondos Kurauskienės nuo pat rugsėjo su pradinės mokyklos ansamblio „Suvalkietukas” (vad. Jolita Račkauskienė) nariais rengė kompoziciją „Po močiutės langu”. Skudučiuodami, kankliuodami, pritardami ritminiais muzikos instrumentais, vaikai pasirodė Vilkaviškio pradinės mokyklos koncerte „Mes- pasaulio vaikai”.
Ansamblių draugystė buvo pratęsta ir žemdirbių šventėje. Žiūrovų šypsenas įžiebė visas būrys mažųjų muzikantų, pasakorių, pamėgdžiotojų. Kanklininkės Saima Krutulytė, Goda Gudžinskaitė, Simona Šnipaitytė, Laura Ruočkutė, Gertrūda Šimčikaitė, smuikininkė Gustė Jacinkevičiūtė skudučiavo, tradicinėmis kanklėmis pritarė darželio „Kregždžiukų” grupės ugdytinių dainai.
Lapkričio 23 d. Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose vyko patriarcho 164-ųjų metinių šventė, kurios metu buvo apdovanoti fotografijų, pasakų konkursų laureatai, apdovanota lietuviškiausia klasė. Renginio dalyviams muzikines akimirkas dovanojo kanklių ansamblis ir Mildutė Kalavinskaitė su mokytoja Raimonda Kurauskiene.