Jono Švedo tautinių instrumentų atlikėjų konkursas

Respublikinis Jono Švedo tautinių instrumentų atlikėjų konkursas vyksta kas dveji metai. Talentingi, darbštūs, muziką mylintys vaikai gali jame sudalyvauti net keletą kartų. Taip nutiko ir mūsų mokiniams. Kristina Drunytė IV kl. (mokyt. R. Kurauskienė), Margarita Kartavičiūtė V kl. (mokyt. D. Venienė), Klaudijus Kolpakovas V kl. ir Joris Juškauskas V kl. (mokyt. S. Gavelis) čia jau ne naujokai, – žino, ką reiškia konkurso scena, jaudulys, o Justei Lažauninkaitei III kl. ir Justei Buragaitei III kl.( mokyt. R. Kurauskienė), bei  Gabijai Samušytei I kl. ir Ievai Povilaitytei II kl. (mokyt. D. Venienė) – tai pirmasis išbandymas.
Pasirodymai vyko visą dieną net keliose salėse. Teko bėginėti iš vienos vietos į kitą, nes sutapo skirtingų grupių pasirodymai, todėl negalėjome pasiklausyti kitų konkursantų grojimo.
Visi mūsų mokiniai savo programas atliko puikiai, įrodė, kad siekiant tikslo reikia daugiau dirbti, nebijoti ieškojimų ir naujovių. Akompanavusios mokytojos: S. Bazevičienė, L. Kazakevičienė, R. Kurauskienė ir D. Venienė taip pat padėjo muzikantams perteikti muzikinę mintį.
Komisija, išklausiusi visus grupės pasirodymus, skelbdama rezultatus, išsakė kiekvienam konkursantui savo pastebėjimus, patarimus ir pastabas.
Kauno krašto konkurso atrankoje nugalėjo ir į finalinį turą Vilniuje balandžio mėnesį vyks G. Samušytė (I gr.), J. Buragaitė (I gr.), K. Drunytė (II gr.), M. Kartavičiūtė (III gr.) ir J. Juškauskas (II gr.). Linkime jiems ir toliau populiarinti muzikavimą tautiniais muzikos instrumentais, o savo dalyvavimu konkurse pagerbti žymaus lietuvių liaudies tautinės muzikos puoselėtojo – kompozitoriaus, dirigento, pedagogo Jono Švedo atminimą.