Jaunoji džiazo banga

[flagallery gid=148]

Šių metų birželio 5,6,7 dienomis Klaipėdoje vyko Klaipėdos pilies džiazo festivalis „Jaunoji džiazo banga“. Vilkaviškio muzikos mokykla jau ne pirmą kartą dalyvavo šiame festivalyje. Vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“ – tai unikalus Klaipėdos miesto renginys, sukviečiantis birželio pradžioje į uostamiestį beveik 2 tūkstančius vaikų ir jaunimo chorų bei ansamblių dalyvių iš visos Lietuvos. Šiųmetinė „Jaunoji džiazo banga“ – jau 5-oji, jubiliejinė.
Džiazo dainų šventė Klaipėdoje organizuojama tęsiant geriausias Lietuvoje ypatingą istoriją turinčių legendinių Dainų švenčių tradicijas, laikantis esminių tokių švenčių principų, tačiau kartu suteikiant joms visiškai naują – džiazinės muzikos žanrinį ypatumą. Verta pridurti, kad scenoje šalies vaikų ir jaunimo chorų bei ansamblių dalyviai pasirodo kartu su garsiausiomis pasaulio ir Lietuvos džiazo bei „world” muzikos žvaigždėmis. Šių metų ypatingi džiazo svečiai buvo Frank McComb, Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė.
Mums Klaipėdoje buvo labai smagu, visas miestas skambėjo nuo vaikų balsų, tikimės, jog ši džiazo banga mums nepaskutinė!

Žyginta Jašinskaitė
„Jaunosios džiazo bangos“ dalyvė

Mano gimtadienio dovana

Pabudau. Šiandien birželio 6 diena. Koks ankstyvas, ramus ir saulėtas rytas. Šiandien su draugais vykstame į Klaipėdą, kur vyks festivalis ,,Jaunoji džiazo banga’’. Dalyvausiu pirmą kartą. Šiandien birželio 6 diena – mano gimtadienis!
Kelionė buvo ilga, bet gera laiką leisti kartu su draugais. Tik nuvykus į Klaipėdą, skubėjome į repeticija, kuri man labai patiko. Dainavome kartu su kitais chorais ir ansambliais iš Kauno, Plungės, Klaipėdos ir kitų miestų. Aš niekada nedainavau tokiame dideliame būryje vaikų. Po repeticijos vykome į Palangą. Draugų tarpe buvo keli vaikai, kurie jūrą matė pirmą kartą. Tas vakaras jiems buvo tikrai ypatingas ir įsimintinas. Vakare sugrįžome į Klaipėdą. Užmigau labai laiminga.
Sekmadienis. Saulėta, kiek vėjuota diena, bet mano, mokytojos ir draugų nuotaika puiki. Šiandien koncertas! Skubėjome į repeticiją, kuri vyko kruizinių laivų terminale. Vieta labai yspūdinga! Ten kartu su kitais atlikėjais repetavome. Svarbu klausytojams padovanoti gražų reginį. Žmonių vis daugėjo, o mes su draugais nerimavome. Svarbu viską padainuoti kuo geriau, nes mokytoja labai stengiasi mus visus išmokyti.
Renginys prasidėjo gražiu trimitininko Vytauto Grubliausko pasveikinimu.
Didžiulis, jungtinis vaikų choras pradėjo dainuoti. Išgirdus klausytojų plojimus ir šūksnius, dingsta nerimas, širdį užlieja neapsakomas džiaugsmas, noris dainuoti ir dainuoti. Aš laiminga. Gera dovanoti gražias akimirkas klausytojams. Tai labai įsimintina gimtadienio dovana: laimingi draugai, besišypsanti ir globėjiška mokytoja, gražus miestas, gausybė plojimų, jūra, smėlis, saulė, juokas ir daug muzikos.

Gabija Burbulytė
,,Jaunoji džiazo banga’’ dalyvė