„Ir atvažiuoja šventa Kalėda”

Nors lauke pūpsojo didžiulės sniego pusnys ir spaudė šaltukas, muzikos mokyklos folklorinio ansamblio nariams (vad. R. Kurauskienė) gruodis buvo išties karštas. Jie ne tik, kaip ir visi mokyklos mokiniai, grojo Kalėdiniuose koncertuose tėveliams, bet ir dalyvavo nuo pat rugsėjo rengtame projekte su S. Nėries pagrindinės mokyklos bei VJC šokėjais (vad. S. Jankienė).  Anot atsiliepimų rajoniniame „Santakos” laikraštyje, „rimties ir linksmybių, liaudiškų tradicijų, tėviškų pamokymų ir jaunatviško šurmulio – visko užteko S. Nėries pagrindinėje mokykloje vykusioje vakaronėje „Ir atvažiuoja šventa Kalėda”.
Šiltą ir tikrai įspūdingą renginį sumanė Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytoja Raimonda Kurauskienė bei šokio pedagogė Sonata Jankienė. Senojo kaimo troba virtusioje scenoje buvo subtiliai parodytas šeimyniškas Advento susikaupimas, paporinti senieji Kūčių vakaro papročiai, smagiais šokiais ir dainomis išsiaustos Kalėdų linksmybės. Nemažai energijos ir gyvasties šventei įkvėpė tėvelio (Liutauras Kasulaitis), o šilumos ir jaukumo – motinėlės (R. Kurauskienė) personažai.
Vakaronė mokykloje buvo parodyta net penkis kartus”.
Prisiliesti prie tikrų dalykų kartais taip nedrąsu ir net gėda, bet pamatę, kad pasirodymas yra puikiai priimamas ir suaugusiųjų, ir bendraamžių, folklorinio ansamblio nariai vis drąsiau vaidino gausios šeimynos vaikus, vis garsiau skambėjo liaudiškos dainos, vis plačiau liejosi tradicinių muzikos instrumentų melodijos.
Dalį Advento – šv. Kalėdų programos folklorinis ansamblis parodė Alvito lopšelio darželio „Diemedėlis” vaikams ir Alvito pagrindinės mokyklos mokytojams.