Vilkaviškio muzikos mokykla bendradarbiauja su kaimyninės Kaliningrado srities meno mokyklomis. Spalio 30 dieną mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai vyko į Gusevo vaikų meno mokyklos organizuotą festivalį – konkursą „Metų laikai Guseve“, skirtą Kristijono Donelaičio atminimui. Festivalio dalyviai padėjo gėles prie lietuvių literatūros pradininko paminklo Gusevo miesto centre. Vietinė televizija, filmuodama renginį, klausė ar ir šiandien Donelaitis mums yra toks pat svarbus. Mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis patikino, kad poeto kūrybą vaikai tebenagrinėja mokyklose ir lietuviškai padeklamavo ištrauką iš poemos „Metai“.
Konkursinėje programoje ansamblių kategorijoje dalyvavo kanklininkės, vadovaujamos mokytojos Raimondos Kurauskienės. Dar prieš pasirodymą prie kanklių stovėdamos Simona Kasmauskaitė, Kristina Mickevičiūtė, Jovita Ciprisevičiūtė ir Eimantė Kurauskaitė sulaukė didelio aplinkinių susidomėjimo. Žmonės klausinėjo kaip vadinasi merginų muzikos instrumentai, fotografavo ir filmavo jas.
Didžiulių aplodismentų sulaukė svečių teisėmis dalyvavusi ir koncertine programa renginio dalyvius sveikinusi Vilkaviškio muzikos mokyklos lengvosios muzikos grupė: vadovas –akordeonistas Artūras Pečkaitis, fortepijonas – mokytoja Kristina Cibulskienė, sintezatorius – Karolis Kliučnikas, smuikininkai – Adas Gudeliauskas ir Lukas Liepinaitis, būgnininkė Eglė Kasparaitytė, gitaristė ir vokalistė Justė Kazakevičiūtė, bosine gitara groję Joris Besasparis ir mokytojas Vidas Kyburys. Linksmai ir nuoširdžiai skambėjo Žygintos Jašinskaitės dainelė, Emilijos Finagejevaitės ir Igno Skučo daina mamai, Eimantė Kurauskaitė nustebino visus uždainavusi rusiškai, o Justė Kazakevičiūtė sujaudino akustiniu dainos atlikimu. Konkurso komisijos nariai sakė, kad vilkaviškiečių kolektyvas yra tikrai aukšto meninio lygio.
Tą dieną lauke buvo puikus oras, o iš festivalio-konkurso grįžome labai patenkinti. Pasimiršo net tai, kad iš ryto buvome tris valandas laikomi pasienio poste. Juk namo parlydėjo puikūs įspūdžiai, vaikai pamatė ir išgirdo bendraamžius, grojančius smuikais, balalaikomis, bajanais, su didžiausia nuostaba klausėsi be galo profesionaliai skambinančių jaunųjų pianistų, o kanklininkės (mokyt. R. Kurauskienė) parsivežė pirmosios vietos diplomą ansamblių kategorijoje.