VI respublikinis kanklininkų konkursas ,,Etiudas ir pjesė”

[flagallery gid=106]

Kas antri metai Alytuje vykstantis respublikinis kanklininkų konkursas ,,Etiudas ir pjesė“ šiemet buvo šeštasis ir buvo skirtas garbaus profesoriaus, tautinės muzikos puoselėtojo Prano Stepulio (1913-2007) 100-osioms gimimo metinėms.
Kanklininkės buvo suskirstytos pagal klases: reikėjo atlikti privalomą J.Švedo melodinį etiudą ir laisvai pasirinktą, klasės lygį atitinkančią pjesę kankliavimui pirštais.
Mūsų mokyklos kanklininkės varžėsi skirtingose kategorijose ir smagu, kad pasirodė puikiai. Goda Gudžinskaitė (III kl., mokytoja R.Kurauskienė) ir Gabija Samušytė (IV kl., mokytoja D.Venienė) tapo laureatėmis, o Ieva Povilaitytė (V kl., mokytoja D.Venienė) buvo apdovanota diplomu.
Kaip sakė vertinimo komisijos pirmininkė, LMTA Liaudies instrumentų ir akordeono katedros vedėja, Prof. Lina Naikelienė, etiudo atlikimas parodo mokinio techninį pasiruošimą, o pjesė atskleidžia muzikalumą. Ji pasidžiaugė, kad konkurso lygis yra labai išaugęs, kad konkursantės buvo stiprios, ypač vyresniosios.
Po konkurso vyko metodinis seminaras „Konkursų organizavimo reikšmė meniniam mokinio tobulėjimui ir raiškai”.
Konkursas reikalingas ir mokiniams, ir mokytojams, nes padeda plėtoti mokinių įgytas muzikines ir menines kompetencijas, skatina moksleivių kūrybinę iniciatyvą, koncertinę veiklą ir tolesnį muzikos profesinį pasirinkimą, didina tautinio muzikos instrumento prestižą visuomenėje, padeda skleisti pedagogų darbo patirtį, turtinti mokomąjį repertuarą.