Ekskursiją į Kauną

[flagallery gid=158]

Gruodžio 5 dieną muzikos mokyklos mokiniai ir Vilkaviškio savivaldybės projekto ,,Liaudies instrumentų raiška“ dalyviai išvažiavo į ekskursiją į Kauną. Programa plati: nuo šokolado iki lėktuvo.
Manufaktūra „Saldita” organizuoja edukacines programėles skirtas mokiniams. Jos metu mokiniai išgirdo unikalią šokolado atsiradimo istoriją, sudalyvavo akloje degustacijoje, pamatė, kaip gaminami rankų darbo saldainiai ir plonasienės tuščiavidurės figūros, kurių gamybos procesas yra identiškas viso pasaulio šokolado manufaktūrose. Ir žinoma smagiausia programėlės dalis – patys vaikai galėjo pamėginti išbandyti save gamyboje ir pasigaminti pačių šviežiausių saldainių ir padekoruoti juos spalvotu šokoladu.
P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus. Ekskursija-edukacinė programa ,,Lietuvių liaudies muzikos instrumentai“. Dalyviai buvo supažindinti su lietuvių muzikos instrumentais nuo pačių seniausių iki šiuolaikinių. Muzikos instrumentų prasmė ir raida buvo iliustruota pavyzdžiais, buvo klausoma muzikos instrumentų įrašų ir gyvo atlikimo. Dar smagiau, kad viską buvo galima pabandyti patiems: ieškojome, grojome, improvizavome.
Lietuvos aviacijos muziejuje kaupiami su aviacijos tematika susiję eksponatai, kurių surinkta beveik 20 tūkstančių. Iš jų daugiau nei 40 skraidymo aparatų. Muziejuje eksponuojama Lituanikos kopija ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai. Bet įdomiausia buvo pasėdėti lėktuvo An-2 ir sraigtasparnio Mi-8 treniruoklių kabinose – kai kam lėktuvai kilo, kai kam sudužo: o už tai reikia pusę metų muziejuje plauti grindis ir valyti dulkes…(juokas). Grįžome sveiki ir praturtėją. Tikimės, kad mūsų projektas bus pratęstas.