Eglutės įžiebimo šventė darželyje „Buratinas”

[flagallery gid=160]

Gruodžio mėnesį visame pasaulyje, visuose miestuose vyko eglutės įžiebimo šventės. Ne išimtis ir Vilkaviškio vaikų darželis „Buratinas”, turintis ilgametę tradiciją eglutę įžiebti šv. Liucijos dieną . Iš pat ryto salėje susirinkę vaikai, auklėtojos, tėveliai stebėjo koncertą , kuriame greta darželio ugdytinių pasirodė ir muzikos mokyklos mokiniai Šarūnas Sinkevičius, Kostas Taraškevičius (mokyt. Saulius Mickevičius), Jokūbas Setkauskas (mokyt. Liucija Bindokienė), Gabrielė Damidavičiūtė (mokyt. Gintautas Andriulionis). Pučiamaisiais instrumentais ir smuikeliu grojusiems akompanavo mokytoja Lina Vaitkuvienė.
Pianisto Gusto Vaškelio sesutė, kuri lanko „Buratino” darželį, tikrai nežinojo, kad Gustas yra vyriausias Kalėdų senelio padėjėjas. Jis, baltajai Žiemai (mokyt. Raimonda Kurauskienė) paskambinus į Kalėdų senelio biurą, atsiliepė telefonu ir sutiko tuojau pat atvykti ir padėti vaikams įžiebti eglutę. Sutvisko eglės lemputės, veidelius nutvieskė šypsenos, visiems kartu dainuojant „geroji žemele, parodyk man kelią į šviesią ir tyrą Kalėdų žvaigždelę”.

Darželio direktorė D. Žilinskienė dėkojo mažiesiems darželio dainorėliams ir šokėjams, o sakydama, kad muzikos mokyklos mokiniai labai papuošė šventę, įteikė jiems saldžias dovanėles.

Šv. Liucijos dienos vakarą darželio darbuotojams ir tėveliams dainavo Vilkaviškio kultūros centro mišrus choras „Uosija”, vad. Laima Venclovienė, koncertm. Lina Rekevičienė. Dainuodami liaudies ir kompozitorių sukurtas dainas, šv. Kalėdų giesmes, choristai, kurių nemažą dalį sudaro muzikos mokyklos mokytojai, kvietė surasti ramią valandėlę sau, apgalvoti besibaigiančius metus. Kad žmogus gimsta ir auga- stebuklas, o jei prieš gražiausias metų šventes sugeba atsinaujinti, atgimti iš naujo- dar didesnis stebuklas.