Dainų šventės akimirkos

[flagallery gid=181]

Nuskambėjo, nuvilnijo Lietuvos moksleivių dainų šventė. Dainų dienoje, Vingio parke, dalyvavo Vilkaviškio muzikos m-los jaunučių choras (vad. V.Saldukaitienė, koncertm. A.Barauskas). Jaunučių choro mergaitėms tai buvo pirmoji dainų šventė. Viskas buvo įdomu, nauja, netikėta. Nors kiekvieną dieną lijo lietus, tačiau nesutrukdė pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį, pasigrožėti Bernardinų parku, pažaisti žaidimų aikštelėje, susipažinti su naujais draugais.
Nuoširdų ačiū tariu lydinčioms mokytojoms: Ž.Alkevičienei ir R.Burbulienei. Tėveliams už supratingumą ir rūpinimąsi vaikais.
Labai dėkoju ir Giedrių pagrindinės m-los vairuotojui R.Vikšraičiui už pagalbą, patarimus ir nuoširdų bendravimą.
Bet didžiausią ačiū tariu savo mažosioms choristėms, su kuriomis visus metus intensyviai ruošėmės šiai šventei.
Bet šventės ateina ir praeina. Visiems linkiu saulėtų ir linksmų likusių atostogų.

Lietuvos moksleivių dainų šventė 2016 ,,Tu mums viena“

[flagallery gid=182]

Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis ,,Siaustinis“ dar toks jaunas – jam tik dveji, bet vaikų (ir mokytojų) ryžtas, noras ir darbas nuskraidino jį į VIII Lietuvos moksleivių dainų šventės Ansamblių vakarą ,,Koks gražus tavo veidas, gimtine…“ Kalnų parke. Turbūt ne visi įsivaizdavo kas jų ten laukia. O darbo, nuovargio buvo, nes vyko ilgos repeticijos, trūko miego, mamos maisto. Bet su kiekviena diena šventė ryškėjo, gražėjo. Visi rado savo vietas, išmoko paklusti dirigento mostui ir, galų gale, pajuto tą galingą jėgą, džiaugsmą, besiveržiantį iš jaunų, mėgstančių muziką, dainą ir šokį, širdžių, akys spindėjo, o sieloje buvo gera ir šviesu.
,,Siaustinis“ (meno vadovas A.Pečkaitis) – tai choras (vad. D.Balčiūnienė, viena iš šventės dirigenčių), kapela (vad. A.Lekešys), liaudies instrumentų orkestras (vad. D.Venienė) ir jaunučių šokėjų grupės ( vad. S.Jankienė)-98 dalyvių kolektyvas įsiliejęs į 5144 dalyvių gretas. Norisi tikėti, kad jie (moksleiviai) sugrįš į Vilnių po ketverių metų, kad TAI išgyventų iš naujo…
Kad dar bent kiek pasiliktume praėjusios šventės dvasioje, prisiminkime paskutinės dainos gilius ir prasmingus žodžius, kuriuos sukūrė Dominyka Čiplytė

DŽIAUGSMO SPARNAI
Nuaidėjo diena
Rūkas apgaubė laiką
Palikau – kas buvau
Metas kurt naują dainą.
Tad išskleisiu sparnus
Žydi mėlynai visatos
Nersiu į skambius skliautus
Ten, kur žiba Dievo akys.
Ei, pakilkim visi!
Tegul bunda šis kraštas
Apkabinkim sparnais
Mūsų Lietuvą mažą!
Brangią kaip bitėm korio medus
Gilią upių mintim sraunia
Tikrą kaip kopų smėlis rūpus
Šviesią sidabro žara sniege.