Temos Archyvai: Naujienos

Dėl ugdymo organizavimo karantino laikotarpiu nuo 2020 m. lapkričio 9 d.

Ugdymo procesas ir suaugusiųjų neformalusis švietimas Vilkaviškio muzikos mokykloje karantino laikotarpiu nuo 2020 m. lapkričio 9 d. bus vykdomas mišriu būdu, derinant nuotolinį ugdymo būdą su kasdieniu kontaktiniu individualia mokymo forma ar su ne didesne kaip 5 mokinių grupe, užtikrinant 10 m2 plotą vienam besimokančiajam. T. y. individualaus mokymo / ugdymo forma bus dirbama kasdieniu/kontaktiniu būdu, ir grupinio mokymo forma užsiėmimai vyks kontaktiniu būdu skaidant grupes į ne didesnes kaip 5 mokinių ar besimokančiųjų suaugusiųjų, užtikrinant saugius reikalaujamus atstumus ir patalpų plotą. Asmenys, vyresni nei 6 m., ugdymo įstaigose (pamokų metu ir kitu metu) turi dėvėti veido kaukes, jei jos netrukdo tiesioginiams veiksmams ugdymo procese. Muzikos istorijos dalyko pamokos vyks nuotoliniu būdu.

Išsamesnę  informaciją, susijusią su ugdymo organizavimu, ugdytiniams ir besimokantiems suaugusiems pateikia pagrindinio dalyko mokytojas.

Suvalkietiškas kiemas 2020

Šiandien, spalio 24 d. Vilkaviškio kultūros centre vykusiame respublikiniame liaudiškos muzikos kapelų „Suvalkietiškas kiemas“ konkurse Vilkaviškio muzikos mokyklos kapela „Siaustinis“ ir choras (vadovai Dalia Balčiūnienė, Artūras Pečkaitis, Arūnas Lekešys) laimėjo pirmąją vietą. Aranžuočių konkurse kapela atliko vadovo Artūro Pečkaičio aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Ein bernelis“, kuriai buvo skirta pirmoji premija. Džiaugiamės savo ugdytinių pasiekimais, ačiū tėveliams už palaikymą. Dėkojame renginio organizatoriams Vilkaviškio kultūros centrui už puikų renginį, Gintui Turoniui už gerą garsą ir visiems visiems prisidėjusiems prie konkurso organizavimo. 

 

Kaunas Fest 2020

Spalio 24d. Šokių kolektyvas „Siaustinis“ dalyvavo festivalyje-konkurse „Kaunas Fest 2020“, kuris vyko Kauno žalgirio arenos „Bosca“ amfiteatre. Šokių grupių pasirodymus vertino profesionali žiuri komisija. „Siaustinis“ su šokiu „cha cha cha“ savo amžiaus grupėje iškovojo II vietą.

Lietuvos šalelėj

Spalio 22 d. Varėnos menų mokykloje vyko II respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Lietuvos šalelėj“, skirtas J. Čiurlionytei atminti. Mūsų mokyklai atstovavo 2 kl. mokinė Auksė Žukauskaitė (mokyt. L. Kazakevičienė). Auksei šis konkursas buvo pirmasis, bet sėkmingas – ji tapo laureate. Nors jaunąjai pianistei dar tik 7 metukai, ji nei kiek nenusileido vyresniems konkurso dalyviams, o komisiją sužavėjo puikiu muzikavimu ir artistiškumu. Išgirdom daug puikios muzikos, sužinojom naujų faktų apie J. Čiurlionytę ir M. K. Čiurlionį. Kol komisija skaičiavo balus, mes visi žiūrėjome dokumentinį filmą “Seserys“. Malonų įspūdį paliko ne tik atsinaujinusi mokykla, bet ir puikiai organizuotas renginys su įdomia programa. Po konkurso, Senojoje Varėnoje vyko edukacija su dzūkiškomis vaišėmis, kur kiekvienas dalyvis galėjo pagroti instrumentu, kuriuo kažkada grojo pats M. K. Čiurlionis.

,,Sadutės“ kanklininkės dalyvavo koncerte Rumšiškėse

Rumšiškėse, Liaudies buities muziejuje, Aristavėlės dvare, ,,Sadutės“ kanklininkės dalyvavo koncerte, skirtame bendrinės kalbos tėvo Jono Jablonskio ekspedicijos dalyviams, kurie prieš 50 metų rinko eksponatus , fiksavo istorinius faktus. Ekspedicijos dalyviai pasidalino prisiminimais.   Kartu su folkloro ansambliais ,,Užnovietis“ ir ,,Nova“ ne tik koncertavome, bet ir aplankėme aukštaičių, žemaičių ir suvalkiečių sodybas.

Kelionė po Molėtų kraštą

,,Sadutės“  kanklininkės susidraugavo  su folkloro ansambliais ,,Nova“ ir ,,Užnovietis“. Rugsėjo 19 dieną leidomės į bendrą kelionę po Molėtų kraštą. Aplankėme  Videniškiuose esantį  Vienuolyno muziejų, Mindūnuose  Ežerų žvejybos muziejuje įkurdintą  įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių kolekciją, paragavome linksmų ir dainingų šeimininkių virtos žuvienės, Kulionių kaime Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje  pabuvome arčiau žvaigždžių, Dusetų žirgyne pasigėrėjome  moderniausiu  žirgynu Lietuvoje su įspūdingu maniežu,  puikiai praleidome laiką mini zoologijos sode, kuriame galima sutikti alpakas, stručius, kengūras, kupranugarius ir kitus gyvūnus, pagulėjome Plekšnių pleže, aplankėme šnabždančių akmenų sodą, ,,paturėjome“ iš žalčių miško pabėgusius mažylius. Įspūdžių per akis.

ARBATOS ŠVENTĖ

Rugsėjo  13 dieną Jono Jablonskio tėviškėje įvyko ARBATOS ŠVENTĖ. Renginio iniciatorė folkloro ansamblio ,,Nova“ vadovė Nijolė Černevičienė. Kanklių ansamblio  ,,Sadutė“ narės kartu kitais šventės dalyviais aplankė žymių krašto žmonių – kanklininko  Prano Puskunigio ir lietuvių kalbos normintojo Jono Jablonskio – atminimo vietas. Kaip tik šiais metais minimos abiejų 160 metų gimimo sukaktys. Persikėlę į J.Jablonskio tėviškę dalyviai linksmino šokiais ir dainomis šventės svečius, mokėsi iš  edukatorių naujų amatų – sūrių gaminimo, žolelių panaudojimo būdų, audimo.

Norim labai padėkoti mamytėms Liudai ir Gitanai už pavežėjimą.

SUSIKIBĘ RANKOMIS

Spalio 10 d. programoje „Susikibę rankomis“ dalyvaujantys muzikos mokyklos mokiniai žygiavo po Sudargo piliakalnius. Pertraukėlių tarp žingsniavimo metu ne tik atstatė jėgas užkandžiaudami, bet ir žaidė, muzikavo naudodami savo kūną (kūno perkusija), kūrė muzikos ženklus iš rudens gėrybių, sužinojo ar prisiminė apie unikalų reiškinį pasaulyje – knygnešystę. Kelionėje jaunieji muzikantai, šokėjai ir dainininkai pagavo keletą saulės spindulių, atlaikė vėją atvirose piliakalnių viršūnėse, neištirpo ir nuo lietaus lašelių. Viską sėkmingai įveikė SUSIKIBĘ RANKOMIS