Choreografijos metodinė grupė

Sonata Jankienė, mokytoja metodininkė
Vilija Jakubauskė, mokytoja metodininkė

Nuo 2012 metų rugsėjo 1d. Vilkaviškio muzikos mokykloje įkurtas choreografijos skyrius.
Mokslo trukmė – septyneri metai. 1-3 klasės – pradinis ugdymas, 4-7 klasės – pagrindinis ugdymas.
Naujai atidarytame skyriuje mokinius šokio paslapčių moko choreografijos mokytojos metodininkės Sonata Jankienė ir Vilija Merčaitienė, dirba koncertmeisteriai Arūnas Lekešys ir Sidona Pudinskienė.
Šokėjai per septynerius mokslo metus mokysis lietuvių liaudies, klasikinio, istorinio – buitinio, pasaulio tautų, šiuolaikinio, pramoginio šokio paslapčių, susipažins su lietuvių liaudies papročiais bei folkloru. Pirmoje klasėje vyksta ritmikos pamokos.
Nuo antros klasės šokėjai turi galimybę muzikuoti, pasirinkę patinkantį iš esančių mokykloje instrumentų.
Šiuo metu šokio meno paslapčių mokosi 20 antrokų ir 16 pimos klasės šokėjų.
Gabiausi skyriaus šokėjai buriami į liaudiškų šokių kolektyvą, kuris tikimės aktyviai įsilies į mokyklos bei miesto ir rajono kultūrinį gyvenimą.
Neseniai įsikūrusio skyriaus mokiniai ir mokytojai dar tik kuria savas tradicijas, ruošiasi pirmiesiems pasirodymams, konkursams, buria draugų ratą.
Šokis – tai ypatingas būdas išreikšti savę ir pažinti galbūt dar neatrastas savo galimybes,todėl šokėjai skatinami pasitikėti savimi ir drąsiai pasinerti į šokio pasaulį, kur laukia – muzika, grožis, kūryba, stilius, nuotaika, saviraiška ir bendravimas su kitais.