Magic Bridges of Budapest

[flagallery gid=251]

Augustė Balčiūtė , penktos klasės pianistė, rudens atostogas praleido kitaip, nei visi.
Spalio 28 dieną ji su mama ir mokytoja K. Beržanskiene išvyko į Vengriją, į III tarptautinį konkursą „Magic Bridges of Budapest“. Augustė dalyvavo Children solistų instrumentalistų kategorijoje. Jaunoji muzikantė atliko solidžią programą: F. Biurgmiuller Etiudą d-moll op.109 Nr.13 „Audra“ ir R. Gliero Eskizą a-moll. Vos per du mėnesius paruoštą programą Augustė atliko labai muzikaliai, artistiškai, sceniškai. Tai tikrausiai pavyko dar ir todėl, kad tai ne pirmas konkursas svetur, kai kelionės metu „grojama“ ant stalo, o tikru instrumentu repeticija trunka vos dvi minutes. Konkurso dalyviai buvo atvykę iš Baltarusijos, Moldovos, Rusijos ir Lietuvos, o žiuri komisijos nariai- iš Vengrijos, Lietuvos, Italijos.
Visos džiaugėmės pelnyta pirmąją vieta.
Puiki buvo kelionės edukacinė programa. Aplankėme Szentendrės miestelyje Marcipanų muziejų. Su lietuviškai kalbančia gide apžiūrėjome Budapeštą, žavėjomės vakarinio Budapešto šviesomis, plaukdami laivu Dunojumi. Didžiulį įspūdį paliko F. Listo muzikos akademija, o F. Listo memorialiniame muziejuje pamatėme tikrus jo darbinius, koncertinius, kelioninius instrumentus, stalą su klaviatūra ir daug kompozitoriaus veiklos ir buities daiktų, prisiminėme ir sužinojome daug faktų iš kompozitoriaus gyvenimo. Slovakijos sostinėje Bratislavoje praleidome vakarą apžiūrėdami senamiestį.
Turiningos buvo Augustės atostogos. Sėkmės jai!

K. Beržanskienė

Sėkmė Italijoje tebelydi

[flagallery gid=250]

Yra du mokymosi būdai: pirmasis – ramus, pagal priimtą programą, patogus; kitas – intensyvus, koncentruotas, turintis konkretų aukštai iškeltą tikslą.
Paulius Ripkevičius (6 kl.), Augustė Balčiūtė (4 kl.), Agnė Žitkauskaitė (7 kl.) jau ne pirmus metus ruošdamiesi įvairiems konkursams, mokosi intensyviuoju metodu. Birželio mėnesį jų laukė išbandymai smagiame konkurse „Rimini Fest 2018“ Italijoje. Džiugu, kad šiais metais į Riminį pasiryžo vykti ir kiti pianistai: Simas Šukaitis (3 kl.), Viktorija Klimaitė (5 kl.), Evenika Mekšraitytė (išplėst. pr).
Pirmą kartą vykstantiems teko prisitaikyti prie netrumpos kelionės ypatumų, „grojimo“ mintyse, ant stalo, bet tai padaryti jiems padėjo „patyrę“ draugai ir mokytojos . Saugesnė kelionė buvo dar ir todėl, kad kartu važiavo visų atlikėjų mamos ir vienas labai patikimas tėtis.
Konkursas vyko toje pačioje Riminio dramos teatro salėje. Repeticijoms buvo skirta tiek pat mažai
(po 3 min.) laiko. Dalyviai taip pat buvo iš įvairių šalių: Bulgarijos, Kroatijos, Rusijos, Ukrainos, Jakutijos ir Lietuvos ( Kauno, Klaipėdos, Druskininkų, Elektrėnų, Radviliškio, Marijampolės, Vilkaviškio miestų). Komisijos nariai atvyko iš Danijos, Italijos (2), Lietuvos. O smagiausia, kad mūsų jauniesiems pianistams pavyko suvaldyti neišvengiamą jaudulį, susikaupti ir, atsisėdus prie fortepijono scenoje, stebinti komisiją ir džiuginti klausytojų ausis ir širdis. Sėkmė mums šypsojosi. Savo amžiaus kategorijose A. Žitkauskaitė (mokyt. K. Cibulskienė), E. Mekšraitytė (mokyt. R. Burbulienė) pelnė trečiąsias vietas, V. Klimaitė (mokyt. L. Rekevičienė) pelnė antrąją vietą, A. Balčiūtė, P. Ripkevičius (mokyt. K. Beržanskienė) pelnė pirmąsias vietas, o jauniausiam mūsų delegacijos dalyviui S. Šukaičiui (mokyt. K. Beržanskienė) įteiktas Grand Prix. Negana to, pagroti konkurso baigiamajame Gala koncerte buvo pakviesti abu mūsų vyrai: Simas Šukaitis ir Paulius Ripkevičius ( vieninteliai iš visų konkurse dalyvavusių pianistų). Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad svajonės pildosi, reikia tik labai norėti ir siekti.
Ir pagaliau atostogos. Jūra, smėlis, saulė, „Mirabilandijos“ pramogos, Rimini miestas, San Marinas, Florencija, draugai, itališkos šypsenos ir emocijos, ledai ir dar daug kas įsiminė visam laikui. Grįžtant klausimų ir atsakymų konkursas parodė, kad niekas nepraslydo nei pro akis, nei pro ausis…Džiaugiamės praplatėjusiu akiračiu, mokėjimu dirbti ir pelnytais pasiekimais.

Už paramą ir suteiktą galimybę Simui Šukaičiui ir Viktorijai Klimaitei dalyvauti konkurse „Rimini Fest 2018“ nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubui.
Už paramą ir suteiktą galimybę Pauliui Ripkevičiui dalyvauti konkurse nuoširdžiai dėkojame UAB „Vilkasta“

K. Beržanskienė

IV –asis tarptautinis akordeonistų sąskrydis „Su meile akordeonui“

[flagallery gid=249]

Gegužės 31-ją – birželio 3 –ją Veisiejuose startavo IV tarptautinis akordeonistų sąskrydis „Su meile akordeonui“. Į Veisiejus sugužėjo apie šimtas mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklos akordeonininkų orkestras jau treti metai vasaras pasitinka grodami jungtiniame akordeonininkų orkestre, kuriame šiemet grojo apie aštuoniasdešimt muzikantų. Meistriškumo pamokas vedė garsūs užsienio ir Lietuvos pedagogai: Ives Moulin (Šveicarija), Vladislav Pligovka (Baltarusija), Kazys Stonkus (Lietuva), Nerijus Bakula (Lietuva), G. Mameniškis (Lietuva), P. Velikis (Lietuva). Sąskrydžio metu surengti aštuoni profesionalūs koncertai. Klausėmės Ives Moulin virtuoziško ir nesuprantamai techniško muzikos atlikimo. Vladislav Pligovka stebino repertuaro įvairove, giliu muzikos atlikimu ir pajutimu. Nerijus Bakula leido pasidžiaugti savo improvizacinėmis kompozicijomis. Grupė „Subtilu – Z“, vadovaujama Povilo Velikio džiugino emocijomis, kurios sklido nuo scenos kaip nesustabdoma jėga, kuri mums padeda matyti pasaulį tik gražiomis spalvomis. Daug patyrėme per šias keturias dienas. Uždarymo koncerto metu gimė naujas tarptautinis trio – I. Moulin, V. Pligovka, N. Bakula. Jie muziką kūrė tiesiog scenoje. Be muzikavimo mes kiekvieną dieną dar ir pramogavome. Buvo susipažinimo vakaras, naktinis žygis po Veisiejų apylinkes ir keptomis ant laužo bulvėmis, diskoteka. Veikė sąskrydžio paštas. Poilsį, darbą ir pramogas sunkiai sutalpinome į keturias dienas. Labai taikliai šį akordeonininkų sąskrydį apibūdino VDU profesorius Kazys Stonkus „Tai ne renginys, tai – reiškinys“. Jis vėl pasikartos po metų ir mes jo labai lauksime.

Pianistų pavasaris

Pavasarinis semestras pianistams siūlo daug savęs išbandymų koncertuose, festivaliuose, konkursuose. Todėl mokiniai, pasiryžę juose dalyvauti, mokosi intensyviuoju būdu. Rengiantis konkursams mokiniui atsiranda motyvacija daugiau dirbti, galimybė greičiau įsisavinti medžiagą, maksimaliai pasitelkti klausą, meninę vaizduotę, asociatyvaus mąstymo rezervus. Atsiranda sąlygos atsiskleisti iki tol nežinomiems muzikiniams gebėjimams, išryškėja fizinės muzikavimo galimybės. Taip pat paaiškėja muzikinio išsilavinimo spragos, atsiranda pozityvi būtinybė tobulinti atlikėjiškus įgūdžius.
Mokytojai rengiantis konkursams skatinami tobulėti profesionaliai, pasitikrina savus mokymo ir ugdymo principus, peržiūri taikomą metodiką.
Visi konkursai turi savo tikslus ir uždavinius, tam tikrus reikalavimus atlikėjams, komisijos vertinimo kriterijus. Visa tai ir dalyvių gabumai nulemia konkurso lygį. Manau, konkursų skirstymas į vertingus ir menkus yra neetiškas mažųjų muzikantų – dalyvių ir jų mokytojų atžvilgiu.
Mūsų pianistų ugdymas organizuojamas kuo palankiau vaikui – mokiniui. Iš daugelio respublikinių, tarptautinių konkursų pasirenkamas tinkamiausias mažojo pianisto amplua. Konkurso metu išryškėja tam tikras muzikinio išsilavinimo lygis, užfiksuojama atlikėjo vieta bendrame kontekste. Aukštesne vieta įvertintas atlikėjas patiria didžiulę teigiamą įtaką pasitikėjimui, savęs vertinimui, savo darbo vertės supratimui. Patirdamas sėkmę scenoje, atlikėjas užkoduojamas pakartoti tą būseną dar ir dar kartą, ir tai tampa pirmuoju koncertinės veiklos stimulu.
Štai kiek pliusų dalyvavime konkursuose. Minusai pasirodo tik nesėkmės atveju, o šį pusmetį nesėkmių pianistams nebuvo.
Dalyvavome šiuose konkursuose:
VIII respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Linksmieji pirštukai“ Prienuose,
XX nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas,
I tarptautinis fortepijoninių duetų konkursas FORTE – DUO Šakiuose,
VIII respublikinis jaunųjų pianistų techninės pjesės konkursas „Allegro“ Lazdijų m.m.
I tarptautinis pianistų konkursas „PIANO – TECH“ KTU Kultūros centre,
III tarptautinis konkursas „Musica Pianoforte 2018“ Prienų kultūros centre.
Tarptautinis konkursas „Rimini Fest 2018“ Italijoje.
Didžiuojamės ir džiaugiamės dalyviais:
Titas Šūmakaris 2 kl. (mokyt. L. Paškauskienė)
Viktorija Klimaitė 5 kl. (mokyt. L. Rekevičienė)
Rusnė Mauručaitė 3 kl. (mokyt. L. Rekevičienė)
Ugnė Kojutytė 1 kl. (mokyt. L. Rekevičienė)
Simas Šukaitis 3 kl. (mokyt. K. Beržanskienė)
Karolina Sankauskaitė 3 kl. (mokyt. L. Kazakevičienė)
Ainė De Donato 4 kl. (mokyt. L. Kazakevičienė)
Meda Geibaitytė 4 kl. (mokyt. L. Rekevičienė)
Eurika Burdulytė 2 kl. (mokyt. A. Jasevičius)
Gustė Grinevičiūtė 5 kl. (mokyt. L. Paškauskienė)
Liepa Vaškelytė 1 kl. ( mokyt. L. Kazakevičienė)
Augustė Balčiūtė 4 kl. (mokyt. K. Beržanskienė)
Paulius Ripkevičius 6 kl. (mokyt. K. Beržanskienė)
Agnė Žitkauskaitė 7 kl. (mokyt. K. Cibulskienė)
Evenika Mekšraitytė išplėst. (mokyt. R. Burbulienė)

K. Beržanskienė