Temos Archyvai: Naujienos

Sidabrinis muzikos lietus

Spalio 26 d.popietę Marijampolės kultūros centre vyko Marijampolės regiono vaikų ir jaunimo chorinės muzikos projektas-festivalis „Sidabrinis muzikos lietus „.Festivalis bus rengiamas periodiškai likus metams ar dvejiems iki Dainų šventės.Projekto tikslas puoselėti vaikų ir jaunimo chorinio dainavimo tradicijas,aktyvinti chorinį judėjimą,puoselėti patriotinius jausmus dainuojant patriotines,pilietines ir lietuvių liaudies dainas. Projekte-festivalyje dalyvavo Marijampolės vaikų ir jaunimo studijos “ Vyturėlis“, Šv.Cecilijos ,Rygiškių Jono gimnazijų,Marijampolės meno mokyklos,“Saulės“ pradinės mokyklos,“Želmenėlių“ jaunučių ir jaunių chorai. Vilkaviškio muzikos mokyklos jaunučių choras ( vad.V.Saldukaitienė , koncertm.A.Barauskas) festivaliui pasirinkome N.Sinkevičiūtės “ Šoko kiškis“ ir L.Vilkončiaus „Mano vardas-Lietuva“. Padainavę sulaukėme malonių atsiliepimų apie choro dainavimą,kūrinių interpretaciją,gražų sceninį įvaizdį. Festivalį užbaigėme L.Abario daina „Dieve laimink Lietuvą“.Ir pabaigai apie dovanas.Chorų vadovai ir koncertmeisteriai gavo bilietus į Marijampolėje vykstančius renginius, o vaikai nepaprastai skanių UAB „Mantinga “ bandelių. Dėkojame už renginį ir laukiame kitų susitikimų.

G. Vyšniausko darbų parodos „Dievo bitė“ pristatymas.

Lapkričio 27 d. popietę vilkaviškiečiams ir miesto svečiams buvo pristatyta architekto G. Vyšniausko darbų paroda „Dievo bitė“. Architekto žmona, žinoma žurnalistė E. Mildažytė ir menotyrininkė K. Stančienė iš daugiau nei šimto piešinių atrinko penkiasdešimt, kuriuos jau dabar galima išvysti Vilkaviškio kultūros centro II-jo aukšto fojė. Paskutiniais gyvenimo metais G. Vyšniauskas intensyviai piešė Lietuvos bažnyčias, architektūrą, peizažus. Piešiniai yra profesionalūs, ekspresyvūs, kerintys savo emocionalumu. Jaukią renginio nuotaiką kurti padėjo ir savo muzikavimu visus renginio dalyvius šildė Vilkaviškio muzikos mokyklos akordeonininkų orkestras. Vadovė Liucija Bindokienė.

Vaikų bibliotekėlė 2017

Rugsšjo19 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyko knygų, skirtų vaikams iki 12-os metų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2017“. Renginio metu labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, dovanojo geriausius 2016 m. vaikiškų knygelių rinkinius visoms Vilkaviškio rajone esančioms švietimo įstaigoms – mokykloms, vaikų darželiams, vaikų globos namams, vaikų dienos centrams, bibliotekai bei jos filialams.
Fondas veikia siekdamas aprūpinti Lietuvos švietimo įstaigas geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams, skatindama mažuosius skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams. Renginyje dalyvavo ir knygeles dalino fondo direktorė V. Rukuižienė. Dainomis ir muzika renginio dalyvius džiugino Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytojos Ritos Štrimaitienės 2 klasės dainavimo programos mokiniai ir mokytojos Liucijos Bindokienės akordeonininkai Jokūbas Bindokas (2 kl.) bei Martynas Paškauskas (3 kl.). Ištraukas iš knygelių skaitė Vilkaviškio pradinės mokyklos bibliotekininkės G. Isockienės „Knygnešiukai“. Mažieji atlikėjai grįžo su dovanomis. Jie patys išsirinko sau patikusią knygelę ir lietingais rudens vakarais mielai galės jas skaityti.

Rytmetys darželyje „Buratinas“

Vilniaus lopšelis darželis „Pipiras“ skatino visos Lietuvos ikimokyklines įstaigas dalyvauti projekte „Gamtos atradimai – žaidžiu, kuriu ir sužinau“. Spalio pradžioje vyko akcija „Kuriame aplinką vaikams 2017“, organizuojant edukacinių erdvių kūrimo ir puoselėjimo darbus, pasitelkiant į pagalbą ugdytinius, jų tėveliu s ir artimiausio mikrorajono bendruomenę. Metodinės dienos „Vaiko patirtinio ugdymo(si) galimybės lopšelyje-darželyje. Ruduo“ Vilkaviškio darželyje „Buratinas“ partneriu tapti buvo pakviesta ir muzikos mokyklos bendruomenė. Mokytojos Žaneta Alkevičienė ir Raimonda Kurauskienė su „Drugelių“ grupės vaikais nusprendė „keliauti“ prie jūros. O tai galima padaryti pačiais įvairiausiais būdais: ritmiškai trepsint kojytėmis, įvairiausių spalvų autobusu ar traukiniu. Toks jau dalykas ta muzika, kad ji yra visur, ji užima labai svarbią mus supančios aplinkos dalį. Juk kai pats dainele ar žaidimu pavaizduoji vėją, jūros ošimą, žuvėdrų klyksmą, visai kitaip imi stebėti ir suprasti. O linksmai padainavus ir pagrojus įvairiausiais muzikos instrumentais, jau galima ir linksmai dūkti spalvotais rudens lapais išdabintoje pievoje.

Vasara su muzika

Vasara- atostogų metas,bet ir šiltuoju metų laiku vyksta įvairūs renginiai. O kokie gi renginiai be muzikos? Kanklių programos mokinė Milda Kalavinskaitė kankliavo Alvito bibliotekos organizuotame renginyje „Šimtas žiedų K. Bradūnui“, o drauge su mokytoja Raimonda Kurauskiene- V. Kočiubaičio knygos „Afganistano daktaras“ pristatyme Vištytyje, Janinos Kurtinaitienės knygos „Šešėliuotas gyvenimas“ pristatyme, Paežerių dvare viešėjusiai vokiečių delegacijai ir drauge su fleitininku Pijumi Strioku (mokyt. Romas Jakimavičius) – geriausių Vilkaviškio rajono abiturientų pagerbimo šventėje.
Didelis džiaugsmas nuspalvinti vasarą ypatingomis muzikos spalvomis.