Temos Archyvai: Naujienos

Projektas „Gerumo sparnai“

Jau antri metai mokyklos akordeonininkai vadovaujami mokytojos Liucijos Bindokienės ir Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo „Abėciukų“ grupės ugdytiniai (ped. Danguolė Petkevičienė, Raimonda Dapkūnaitė ir Liucija Bindokienė“) vykdo projektą „Gerumo sparnai“, kurio metu aplankome Kudirkos Naumiesčio socialinės pagalbos centre gyvenančius senelius. Šiais metais prieš pat šv. Velykas jaunesniųjų klasių akordeonininkų ansamblis ir solistai pačiomis įvairiausiomis melodijomis šildė ir džiugino centro gyventojus, o mažieji „Abėciukai“ dovanojo savo eilėraštukus ir kartu su seneliais dainavo liaudies dainas. Senelių rankose liko vaikučių rankomis padaryti sveikinimo atvirukai, o visų širdyse išsiskleidė gerumo sparnai.

IX Respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Sentimentai valsui 2018“

2018 m. balandžio 10 d. Alytaus meno ir sporto mokykloje skambėjo kerintys, grakštūs, elegantiški valso garsas. Vyko IX Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas „Sentimentai valsui 2018“. Konkurse savo galimybes demonstravo jaunieji atlikėjai iš visos Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Renginio koordinatoriai visus susirinkusius supažindino su muzikos įtaigumu žmogui, raiškos sąvokomis, charakteriu ir pobūdžiu bei pristatė konkurso komisiją Konkursantus vertino kompetentinga komisija: komisijos pirmininkė – Alytaus meno ir sporto mokyklos direktorė Dovilė Geležauskienė; nariai – Prienų meno mokyklos mokytoja ekspertė Lina Bakaitienė, Vilniaus J. Talat-Kelpšos konservatorijos mokytoja metodininkė Elle Raaliste ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro smuikininkas Algirdas Verbauskas. Mūsų mokyklos ugdytiniai Ugnius Lavinskas (1 kl. mokytoja J. Stankevičienė), Ignas Stelmokas (išpl. ugd. 1 kl. mokytoja J. Stankevičienė ) ir Jokūbas Bindokas (2 kl., mokytoja L. Bindokienė) tapo konkurso diplomantais. Mažiesiems muzikantams tai gražus startas, savo jėgų išbandymas ir motyvacija ateityje siekti laureatų vardo.

Netradicinė pamoka „Muzikos instrumentų pasaulyje“

Du koncertai per diena- ne bėda. Po pasirodymo Alvito darželyje muzikos mokyklos ugdytiniai atvažiavo į Kybartus ir K. Donelaičio gimnazijos mokiniams surengė netradicinę pamoką. Prie koncertuojančiųjų prisijungė ir kybartiečiai, kurie lanko muzikos mokyklą: pianistė Gustė Kavalėlytė (mokyt. Roma Lakickienė), smuikininkė Dominyka Navickaitė (mokyt. Giedrius Giedraitis) ir saksofonininkas Teodoras Butas (mokyt. Saulius Mickevičius).
Mokytoja R aimonda Kurauskienė pasakojo muzikos instrumentų atsiradimo istorijas, o muzikos mokyklos mokinukai grojo savo mėgstamus kūrinius.

Koncertas Alvite

Mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis, Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus darželinukai laukė muzikos mokyklos mokinių koncerto. Pradžioje patys padainavo ir pagrojo, o vėliau atidžiai klausėsi įvairiausių muzikos instrumentų. Mokytoja Raimonda Kurauskienė sekė vaikams pirštininių lėlių pasaką, o Rusnė Bernotaitytė (mokyt. Žaneta Alkevičienė) skambino pianinu ir dainavo, Pijus Striokas (mokyt. Romas Jakimavičius) pūtė fleitą, o Martinas Briauka (mokyt. Gintas Turonis)- birbynę, Austėja Budrevičiūtė (mokyt. Liucija Bindokienė) grojo akordeonu, Dominyka Navickaitė (mokyt. Giedrius Giedraitis) griežė smuikeliu, o Milda Kalavinskaitė, Simona Šnipaitytė, Gertrūda Šimčikaitė ir Paulina Balandaitė ( mokyt. Raimonda Kurauskienė) kankliavo.

Renginys, skirtas 110-osioms J. Švedo gimimo metinėms

Šviesią ir saulėtą kovo popietę mokykloje vyko liaudies instrumentų ir solfedžio integruota veikla „Idilė pagal Joną Švedą“. Kažin ar taip plačiai skambėtų šiandien kanklės, birbynės, skudučiai, jei ne žmonės, šių vertybių puoselėjimui paskyrę visą savo gyvenimą. Mokytoja Raimonda Kurauskienė trumpai supažindino su tautinio meno puoselėtojo, kompozitoriaus, pedagogo, profesionalaus muziko, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ įkūrėjo J. Švedo veikla.
Kompozitoriaus kūrinius birbyne grojo Martinas Briauka ir mokytojas Gintas Turonis (koncertm. Sidona Pudinskienė), bagateles iš ciklo „Pievų taku“ solo ir duetais kankliavo Justė Buragaitė, Simona Šnipaitytė, Paulina Blažauskaitė, Milda Kalavinskaitė ir mokytoja Raimonda Kurauskienė. Prie skaidrios ir šviesios J. Švedo muzikos puikiai tiko solfedžio mokytojos Žanetos Alkevičienės 5 klasės mokinių pritarimas metalofonais ar balsu.
Po LTV sukurto filmo „Idilė pagal Jną Švedą“ peržiūros vėl skambėjo muzika, kurią kiekvienas lietuvis jaučia, mėgsta ir supranta. . Mokytojos Daivos Venienės kanklių ansamblis atliko J. Švedo aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Linelį raunu ne viena“, o „Šią naktelę“ visi esantys salėje dainavo su mokytojos Raimondos Kurauskienės kanklių ansambliu.