Temos Archyvai: Naujienos

LMTA KKC | Kviečiame geriau pasiruošti Muzikologijos brandos egzaminui

http://kkc.lmta.lt/wp-content/uploads/2019/09/LMTA_33-1.png

Laba diena,

kviečiame į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos organizuojamus parengiamuosius muzikologijos kursus.

Kursų trukmė 2019 m. spalio 12 d. iki 2020 m. gegužės 9 d. Registracija iki spalio 10 d.

Kursų metu bus gilinamos muzikos teorijos, muzikos istorijos, harmonijos, muzikos kūrinių analizės ir solfedžio žinios. Kursai bus vykdomi mišriuoju būdu: vyks auditorinės paskaitos ir nuotolinis mokymas(is). Paskaitos numatomos kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį 10.00–17.00 val. Pirma paskaita numatoma spalio 12 d. Visa mokymuisi reikalinga medžiaga bus siunčiama dalyvio nurodytu el. pašto adresu, kur kiekvienas kursų dalyvis galės ja naudotis, atlikti žinių pasitikrinimo užduotis, elektroniniu būdu susisiekti su dėstytoju. Kursai yra mokami.

REGISTRACIJA (iki spalio 11 d.)

Išlaikytas Muzikologijos brandos egzaminas atveria platesnes galimybes stojant į Muzikos atlikimo, Muzikos teorijos ir kritikos, Kompozicijos, Muzikinio folkloro, Garso režisūros ir kt. programų studijas.

Prašome šia informacija pasidalinti su 11-12 klasių moksleiviais bei jų pedagogais.

Kursų lektorė:
Vitalija Mockutė
El. paštas: mockute.v@gmail.com

Kursų koordinatorė:
LMTA KKC vyresn. specialistė Vaiva Šatkutė-Marozienė
Tel.: (8 5) 261 11 42; +370 686 72012
El. paštas: vaiva.maroziene@lmta.lt

Kanklėmis kankliuokime, sutartinę traukime

Pačią pirmąją mokslo metų savaitę Kalvarijos meno mokykla surengė III-ąjį tarptautinį konkursą „Kanklėmis kankliuokime, sutartinę traukime“. Į Jungėnų kultūros namuose vykusį konkursą suvažiavo jaunieji atlikėjai iš Lietuvos, Lenkijos ir Kaliningrado srities.    Vilkaviškio muzikos mokyklą atstovavo mokytojos Raimondos Kurauskienės   solistės ir kanklių ansambliai. Šeštaklasė Milda Kalavinskaitė ir vyresniųjų kanklininkių ansamblis su fleitininku Pijumi Strioku (mokyt. Romas jakimavičius) pelnė antrąsias vietas, o šeštos klasės mokinė Paulina Blažauskaitė ir jaunesniųjų kanklininkių ansamblis- trečiąsias vietas. Sveikiname. 

Nuostaba – šaltinis, padedantis atrasti?

2019-08-28 d. konferencijoje „Nuostaba – šaltinis, padedantis atrasti?“, kurioje dalyvavo daugiau nei 450 rajono pedagogų, muzikinį foną kūrė Vilkaviškio muzikos pedagogai ir ugdytiniai. Renginį atidarė instrumentinės grupės „Gama“, vadovaujamos Artūro Pečkaičio, muzikinis sveikinimas. Vilkaviškio muzikos mokyklos choras, vadovaujamas Dalios Balčiūnienės, akomponuojamas lengvosios muzikos orkestro (vadovas Artūras Pečkaitis), susirinkusiuosius žavėjo prisiminimais ir puikia nuotaika dvelkiančiomis dainomis. Pirmąją konferencijos dalį vainikavo muzikinis kūrinys „Palladio“, kurį atliko Vilkaviškio muzikos mokyklos lengvosios muzikos orkestras (vadovas Artūras Pečkaitis).

                      Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė Vilija Stanišauskienė, kalbėdama apie palankesnes mokymosi sąlygas, įvardija muzikos svarbą. Ji teigia, kad „kai kurie muzikos kūriniai lėtina širdies plakimą ir kvėpavimą, tuo pačiu nuramindami protą ir palengvindami mąstymą bei įsiminimą“. 

Italijos rūpesčiai ir džiaugsmai

i

Image 1 of 50

Muzikos mokyklos pianistų kelionė į Italiją tapo jau beveik tradicija . Riminyje rengiamas puikus konkursas „Rimini Fest“, į kurį išvyko Meda Geibaitytė, Rusnė Mauručaitė, Viktorija Klimaitė, Augustė Balčiūtė, Simas Šukaitis ir Paulius Ripkevičius. Juos lydėjo mamos ir mokytojos L. Rekevičienė ir K. Beržanskienė. Dvi dienos keliaujant į Italiją kėlė nerimo ir susirūpinimo, nes instrumento tai nėra. Groti ant stalo ar mintyse turėjo išmokti tos, kurios vyko pirmą kartą. Išmoko. Konkurso dieną ištvermės ir susikaupimo reikėjo visiems, nes repeticijai buvo skirta po 2 minutes. Parepetavo. Konkurse dalyvavo pianistai iš Kazachstano muzikos mokyklų,  Kauno M. Petrausko, Kauno I- os, Garliavos, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio muzikos mokyklų, akordeonistai iš Kauno I- os, vokalistai iš Kinijos ( kokie jie draugiški ir dosnūs dovanomis!), šokėjai iš Slovakijos, Čekijos , Rusijos. Gerai groja tie mūsų muzikantai…Komisija, kurią sudarė nariai iš Italijos Danijos ir Lietuvos tai įvertino. Viktorija Klimaitė -I vieta, Augustė Balčiūtė-I vieta, Simas Šukaitis – I vieta, Paulius Ripkevičius -I vieta, ansamblis Meda Geibaitytė ir Rusnė Mauručaitė -II vieta. (Vietos skirstomos kiekvienai amžiaus kategorijai) Kauno krašto pianistų draugija suorganizavo kelionę ne tik į konkursą, bet ir pažintinę programą. Važiavome per Lekiją, Čekiją, Austriją stebėdami besikeičiančius gamtovaizdžius, girdėdami nelietuvišką kalbą. Sekančią po konkurso dieną pianistai praleido atrakcionų parke „Mirabilandija“. Apsilankėme jau pažįstamame, bet nenusibostančiame Sn Marine, Urbino mieste pabuvojome Rafaelio name, Ravenoje pasigrožėjome mozaikomis, patylėjome prie Dantės kapo, Comacchio pasijutome beveik  kaip Venecijoje, o Veronoje, matydami Džiuljetos balkonėlį  prisiminėme V. Šekspyro „Romeo ir Džiuljetą“. Grįžtant, klausimų-atsakymų žaidimu prisiminėme ir aptarėme viską, ką sužinojome, pamatėme ir pajutome.

Geros vasaros visiems!

„Šoktinis-2019“

2019 m. vasario 23 dieną Plungės kultūros centre vyko Respublikinis liaudiškos muzikos ir šokių konkursas „Šoktinis-2019“, kuriame dalyvavo Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“. Kolektyvas buvo įvertintas nominacija už puikų sceninį įvaizdį. Meno vadovas A. Pečkaitis, šokių grupių vadovės S. Jankienė, V. Jakubauskė, choro vadovė D. Balčiūnienė, kanklių ansamblio vadovė D. Venienė, liaudiškos muzikos kapelos vadovas A. Lekešys. Vertinimo komisija skyrė nominaciją geriausiems konkurso „Šoktinis“ dainininkams ansamblio „Siaustinis“ chorui, vadovė D. Balčiūnienė, chormeisterė V. Gurskienė.
Džiugi žinia: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus Romualdo Kondroto 2019 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. VĮ-28 Vilkaviškio muzikos mokyklos vaikų liaudies dainų ir šokių ansambliui „Siaustinis“ suteikta I meninio pajėgumo kategorija.