Temos Archyvai: Naujienos

Tokia realybė

Mieli Moksleiviai, muzikos mokyklos Mokytojai,
 
Tuščios muzikantų kėdės, paliktos natos ir instrumentai – mena dar visai neseniai repetavusios „Siaustinio“ kapelos ir lengvosios muzikos orkestro skambesį… Kovo 27 d. Mokyklos koncertas vilkaviškiečiams, skirtas muzikos mokyklos 55 metų Gimtadieniui, neįvyks. Visiems, turėjusiems dalyvauti šiame koncerte, linkime nenusiminti, – juk buvome pasiruošę dovanoti bendruomenei Šventę. Tikėkime, jog dar pavyks vėl kažkada turėti Laimę groti, dainuoti ir šokti gyvai ir mūsų įgyti gebėjimai pasieks klausytojų širdis. Mokytojai jau nuo kitos savaitės vėl gros ir dainuos kartu su Jumis. Tik tai jau vyks kitaip – nuotoliniu būdu. Saugokimės, būkime tvirti ir atkaklūs… Ir siekime Tikslo kartu. 
 
Visų mūsų vardu – direktorius Artūras Pečkaitis

WIND STARS 2020 LATVIJA

Vasario mėn. 28 d. Latvijoje vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų, grojančių pučiamaisiais instrumentais, konkursas ,,WIND STARS 2020‘‘. Kartu su ugdytiniais iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos dalyvavo ir mūsų muzikos mokyklos 7 kl. moksleiviai Povilas ir Rapolas Aušrotai. Komisijos nariai ( Bosnija- Hercogovina, Ukraina, Lenkija, Slovakija ,Lietuva) jaunus atlikėjus įvertino labai gerai: Povilas Aušrotas I vieta, Rapolas Aušrotas I vieta.

Mokytojas Romas Jakimavičius, koncertmeisterė Kristina Cibulskienė

Dėkojame Povilo ir Rapolo tėveliams už visokeriopą pagalbą ruošiantis ir dalyvaujant konkurse.

Renginiai, skirti Vasario 16-ajai

Pasitinkant 102-ąsias Valstybės atkūrimo metines, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre- muziejuje vyko renginys “Tėvynę reikia visą laiką kurti”. Buvo pristatyta Andriaus Grygelaičio knyga apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, buvusį Vilkaviškio rajono merą Joną Mačį. Visiems, susirinkusiems dvaro ledainėje, koncertavo muzikos mokyklos mokiniai: birbynininkas Martinas Briauka (mokytojas Gintas Turonis), lumzdelininkė Goda Mališkaitė (mokytoja Daiva Akelaitienė), dainininkė Simona Raugalaitė (mokytoja Rita Štrimaitienė), koncertmeisterė Kristina Cibulskienė ir kanklininkė Paulina Balandaitė, Paulina Blažauskaitė ir mokytoja Raimonda Kurauskienė.
  Vasario 16-ąją Vilkaviškio kultūros centre vyko renginys “Aš esu, nes tu esi”, kurio metu buvo įteiktos laikraščio “Santaka” nominacijos labiausiai nusipelniusiems krašto žmonėms. Visos nominacijos  į sceną buvo įneštos šokio žingsneliu pagal Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblio (vad. R. Kurauskienė) atliekamas melodijas. 

Pažintis su muzikos instrumentais

Sausio 20 d. mūsų mokykloje svečiavosi ,,Ąžuolo “ progimnazijos pirmų klasių mokiniai. Mokytojos Ž. Alkevičienė ir E. Balčienė supažindino juos su įvairiais muzikos instrumentais, papasakodamos įdomias jų atsiradimo istorijas. Svečiai išgirdo dainas, būgnų, fleitos, gitaros, kanklių, birbynės, trombono, smuiko, fortepijono, klarneto, saksofono, eufoniumo ir akordeono muzikos garsus, minė mįsles. Ačiū mokiniams už gražų grojimą, o svečiams už saldžias dovanas.

 

Drezdner Wintersterne 2020

Augustė Balčiūtė, 6 klasės pianistė žiemos atostogas praleido itin prasmingai. Atšventusi Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventes, sausio 5 dieną dalyvavo X tarptautiniame konkurse „Drezdner Wintersterne 2020/ Winter Stars of Dresden 2020“ Drezdene. Rudens darbas nenuėjo veltui: Augustė laimėjo I vietą. Trumpa išvyka į Vokietiją buvo turininga. Augustė, Mama ir mokytoja K. Beržanskienė susipažino su Drezdenu, Meiseno porceliano manufaktūra, Berlynu. O dabar sėkmės, Augustei, priimant naujus iššūkius.

 

Kalėdinė pamoka

Kaip ir buvome savo pirmokams žadėję, gruodžio 17d. vėl abiejų klasių mokinius sukvietėme į bendrą kalėdinę  pamoką. Pusmetį užbaigėme dainuodami ir solfedžiuodami kalėdines daineles, ritmuodami, grodami įv. instrumentais. O kokios gi šventės be dovanų? Mokiniai  buvo apdovanoti solfedžio diplomais už muzikavimą ir aktyvų dalyvavimą.
                                                                                             

Mokytojos Ž. Alkevičienė ir E. Balčienė

Kalėdinis koncertas tėveliams

Kalėdinis koncertas tėveliams. Ir ne tik jiems. Šiemet jis buvo skirtas ir Didvyžių socialinės globos namų gyventojams, nes dalyvavome respublikiniame projekte ,,Atsigręžk“. Mokytojų Dalios Matulaitienės antro instrumento (fortepijono), Daivos Venienės (kanklių) ir Giedriaus Giedraičio (smuiko) klasės mokiniai nuoširdžiai, jausmingai atliko savo kūrinius lyg palinkėjimus ar norus ateinantiems metams. Kalėdų senelis juos vaišino saldžiomis dovanomis.

Linksma ir vaikiška pažintis su kompozitoriumi J. Naujaliu

Minint 2019-uosius kompozitoriaus Juozo Naujalio metus ir 150–ąsias jo gimimo metines, Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių mokytoja Daiva Venienė ir lopšelio-darželio „Pasaka“ meninio ugdymo pedagogė E. Andriulionienė sugalvojo supažindinti vaikus su J. Naujalio asmenybe, muzikiniu palikimu ir surengė netradicinę muzikos pamokėlę „Giedu dainelę“. Pirmoji pamoka vyko lopšelyje-darželyje „Pasaka“, o į antrąją pamokėlę, vykusią Vilkaviškio pradinėje mokykloje, susirinko visas būrys ketvirtos klasės mokinių. Mokytoja D. Venienė kartu su savo mokinėmis sugrojo keletą kompozitoriaus harmonizuotų lietuvių liaudies dainų bei kitų kūrinių. O „Pasakos“ darželio vaikučiai ne tik suvaidino epizodą iš kompozitoriaus vaikystės, bet ir varpeliais pagrojo dainos „Lietuva brangi“ motyvą. Vaikai sužinojo, kaip į mažojo Juozuko gyvenimą atėjo muzika, kada užgimė meilė didžiausiam draugui – vargonams, kiek sveikatos ir darbo kompozitorius įdėjo kuriant chorinės muzikos pagrindus, kada gimė pirmoji dainų šventė ir kodėl Juozas Naujalis vadinamas muzikos patriarchu.

Į koncertą – traukiniu

Žvarbų gruodžio 13 d. pentadienio vakarą mokyklos dainų ir šokių ansamblio „Siaustinis“ kapelos muzikantai (vadovai Artūras Pečkaitis ir Arūnas Lekešys) į renginį, kurį organizavo Kybartų miesto bendruomenė, važiavo traukiniu. Kybartų geležinkelio stoties istorijai skirto renginio organizatoriai, dalyviai ir svečiai muzikantus priėmė išskirtiniu nuoširdumu, šiluma ir vaišėmis. Pusvalandžio koncertas pasirodė gana trumpas, nes lietuviškas melodijas muzikantai griežė iš širdies, o žiūrovai negailėjo ovacijų. Po koncerto ansambliečiams apie Kybartų miesto istorinius faktus pasakojo ir požemius parodė bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius. Mes, muzikantai, tariame jam nuoširdų AČIŪ

Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-metis Jonavoje

Gruodžio 4-ąją Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje išskirtinai skambėjo tautinių muzikos instrumentų garsai. Tą dieną buvo pažymėtas šios ugdymo įstaigos Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-metis. „Liaudies muzika – tai tautinių švenčių žodynas,  tai kiekvienam – savotiška Biblija. Liaudies muzika – tarsi brangios kraičio skrynios, kuriose sukaupta 30 – čio istorija“, – sveikindama kalbėjo J. Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Roma Jurgilienė. Šventiniame renginyje dalyvavo buvę ir esami tautinių instrumentų skyriaus ugdytiniai, tapę įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų dalyviais, laureatais, diplomantais. Visais jais didžiavosi gausiai susirinkusi minia bei tautinių instrumentų skyriaus vedėja Asta Grigaliūnienė bei mokytojai Narimantas Murauskas ir Eglė Merkelienė. Susirinkusiems koncertavo ne tik J. Miščiukaitės meno mokyklos ugdytiniai, bet ir svečiai iš Vilniaus, Klaipėdos ir Vilkaviškio. Renginio pabaigoje skambiai nuaidėjo jonaviečių ir svečių jungtinis orkestras, sugrojęs „Pasiutpolkę“ (dirigentė Asta Grigaliūnienė). Jonavos rajono savivaldybės mero padėkos raštais ir atminimo dovanomis už bendradarbiavimą Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-čio proga apdovanoti Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos tautinių instrumentų, Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių, Vilniaus Karoliniškių  muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestrai ir ansambliai bei šventės šeimininkai. Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla visus dalyvius apdovanojo saldžiaisiais prizais.