Visi įrašai, kuriuos paskelbė admin

Pažintis su muzikos instrumentais

Sausio 20 d. mūsų mokykloje svečiavosi ,,Ąžuolo “ progimnazijos pirmų klasių mokiniai. Mokytojos Ž. Alkevičienė ir E. Balčienė supažindino juos su įvairiais muzikos instrumentais, papasakodamos įdomias jų atsiradimo istorijas. Svečiai išgirdo dainas, būgnų, fleitos, gitaros, kanklių, birbynės, trombono, smuiko, fortepijono, klarneto, saksofono, eufoniumo ir akordeono muzikos garsus, minė mįsles. Ačiū mokiniams už gražų grojimą, o svečiams už saldžias dovanas.

 

Drezdner Wintersterne 2020

Augustė Balčiūtė, 6 klasės pianistė žiemos atostogas praleido itin prasmingai. Atšventusi Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventes, sausio 5 dieną dalyvavo X tarptautiniame konkurse „Drezdner Wintersterne 2020/ Winter Stars of Dresden 2020“ Drezdene. Rudens darbas nenuėjo veltui: Augustė laimėjo I vietą. Trumpa išvyka į Vokietiją buvo turininga. Augustė, Mama ir mokytoja K. Beržanskienė susipažino su Drezdenu, Meiseno porceliano manufaktūra, Berlynu. O dabar sėkmės, Augustei, priimant naujus iššūkius.

 

Kalėdinė pamoka

Kaip ir buvome savo pirmokams žadėję, gruodžio 17d. vėl abiejų klasių mokinius sukvietėme į bendrą kalėdinę  pamoką. Pusmetį užbaigėme dainuodami ir solfedžiuodami kalėdines daineles, ritmuodami, grodami įv. instrumentais. O kokios gi šventės be dovanų? Mokiniai  buvo apdovanoti solfedžio diplomais už muzikavimą ir aktyvų dalyvavimą.
                                                                                             

Mokytojos Ž. Alkevičienė ir E. Balčienė

Kalėdinis koncertas tėveliams

Kalėdinis koncertas tėveliams. Ir ne tik jiems. Šiemet jis buvo skirtas ir Didvyžių socialinės globos namų gyventojams, nes dalyvavome respublikiniame projekte ,,Atsigręžk“. Mokytojų Dalios Matulaitienės antro instrumento (fortepijono), Daivos Venienės (kanklių) ir Giedriaus Giedraičio (smuiko) klasės mokiniai nuoširdžiai, jausmingai atliko savo kūrinius lyg palinkėjimus ar norus ateinantiems metams. Kalėdų senelis juos vaišino saldžiomis dovanomis.

Linksma ir vaikiška pažintis su kompozitoriumi J. Naujaliu

Minint 2019-uosius kompozitoriaus Juozo Naujalio metus ir 150–ąsias jo gimimo metines, Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių mokytoja Daiva Venienė ir lopšelio-darželio „Pasaka“ meninio ugdymo pedagogė E. Andriulionienė sugalvojo supažindinti vaikus su J. Naujalio asmenybe, muzikiniu palikimu ir surengė netradicinę muzikos pamokėlę „Giedu dainelę“. Pirmoji pamoka vyko lopšelyje-darželyje „Pasaka“, o į antrąją pamokėlę, vykusią Vilkaviškio pradinėje mokykloje, susirinko visas būrys ketvirtos klasės mokinių. Mokytoja D. Venienė kartu su savo mokinėmis sugrojo keletą kompozitoriaus harmonizuotų lietuvių liaudies dainų bei kitų kūrinių. O „Pasakos“ darželio vaikučiai ne tik suvaidino epizodą iš kompozitoriaus vaikystės, bet ir varpeliais pagrojo dainos „Lietuva brangi“ motyvą. Vaikai sužinojo, kaip į mažojo Juozuko gyvenimą atėjo muzika, kada užgimė meilė didžiausiam draugui – vargonams, kiek sveikatos ir darbo kompozitorius įdėjo kuriant chorinės muzikos pagrindus, kada gimė pirmoji dainų šventė ir kodėl Juozas Naujalis vadinamas muzikos patriarchu.

Į koncertą – traukiniu

Žvarbų gruodžio 13 d. pentadienio vakarą mokyklos dainų ir šokių ansamblio „Siaustinis“ kapelos muzikantai (vadovai Artūras Pečkaitis ir Arūnas Lekešys) į renginį, kurį organizavo Kybartų miesto bendruomenė, važiavo traukiniu. Kybartų geležinkelio stoties istorijai skirto renginio organizatoriai, dalyviai ir svečiai muzikantus priėmė išskirtiniu nuoširdumu, šiluma ir vaišėmis. Pusvalandžio koncertas pasirodė gana trumpas, nes lietuviškas melodijas muzikantai griežė iš širdies, o žiūrovai negailėjo ovacijų. Po koncerto ansambliečiams apie Kybartų miesto istorinius faktus pasakojo ir požemius parodė bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius. Mes, muzikantai, tariame jam nuoširdų AČIŪ

Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-metis Jonavoje

Gruodžio 4-ąją Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje išskirtinai skambėjo tautinių muzikos instrumentų garsai. Tą dieną buvo pažymėtas šios ugdymo įstaigos Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-metis. „Liaudies muzika – tai tautinių švenčių žodynas,  tai kiekvienam – savotiška Biblija. Liaudies muzika – tarsi brangios kraičio skrynios, kuriose sukaupta 30 – čio istorija“, – sveikindama kalbėjo J. Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Roma Jurgilienė. Šventiniame renginyje dalyvavo buvę ir esami tautinių instrumentų skyriaus ugdytiniai, tapę įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų dalyviais, laureatais, diplomantais. Visais jais didžiavosi gausiai susirinkusi minia bei tautinių instrumentų skyriaus vedėja Asta Grigaliūnienė bei mokytojai Narimantas Murauskas ir Eglė Merkelienė. Susirinkusiems koncertavo ne tik J. Miščiukaitės meno mokyklos ugdytiniai, bet ir svečiai iš Vilniaus, Klaipėdos ir Vilkaviškio. Renginio pabaigoje skambiai nuaidėjo jonaviečių ir svečių jungtinis orkestras, sugrojęs „Pasiutpolkę“ (dirigentė Asta Grigaliūnienė). Jonavos rajono savivaldybės mero padėkos raštais ir atminimo dovanomis už bendradarbiavimą Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-čio proga apdovanoti Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos tautinių instrumentų, Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių, Vilniaus Karoliniškių  muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestrai ir ansambliai bei šventės šeimininkai. Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla visus dalyvius apdovanojo saldžiaisiais prizais.

NETRADICINĖ SOLFEDŽIO PAMOKA

Lapkričio 19 d. solfedžio mokytojos E. Balčienė ir Ž. Alkevičienė nusprendė sujungti pirmokų klases ir pravesti jiems bendrą pamoką. Smagu buvo ne tik pakeisti klasės aplinką ( pusė pamokos vyko mažojoje salėje), bet ir susipažinti vieniems su kitais ritmiškai plojant savo vardus. Pamokoje ,,grojome‘‘ puodeliais, dainavome, ritmavome, muzikavome su perkusiniais vamzdžiais visiems labai gerai žinomą, linksmą melodiją. Išsiskirstėme puikios nuotaikos ir su mintimi, kad tokių pamokų dar bus ir ateityje. 

Dienos centro Dailučiuose atidarymas

Dailučių ir Mažučių kaimuose gyvenantys vaikai nuo šiol turės naują, dažais kvepiantį dienos centrą. Jį atidarant, skambėjo kanklių muzika.  Mokytoja Raimonda vedė renginį, o kanklininkės grojo ir vienos, ir su fleitininku Pijumi Strioku (mokyt. R.Jakimavičius), ir rodė bendrą programą su dienos centro vaikais.